Na výlet z Košíc do Rožňavy sa môžete odviezť historickým vlakom

| Pozvánky | 24. 5. 2016

Aktivisti z košického Klubu historických koľajových vozidiel pozývajú rodičov a deti pri príležitosti Medzinárodného dňa detí na jazdu historickým vlakom z Košíc do Rožňavy. Neprehliadnuteľná súprava červených „Hurvínkov“ vyrazí z hlavnej železničnej stanice v sobotu 28. mája o 8:00. Cestujúci sa môžu tešiť na bohatý program.

IMG_4039

Rodičia spolu s deťmi môžu na vlastnej koži zažiť ako sa cestovalo kedysi na drevených laviciach a vo vozni, kde vykurovanie zabezpečuje piecka na tuhé palivo. „Do Rožňavy dorazíme pred 10:00 hodinou. Navštívime Banícke múzeum, prezrieme si centrum mesta s výkladom sprievodcu a tí zdatnejší môžu vystúpiť na mestskú vežu, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto,“ pozýva Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel. Počet miest je obmedzený. Záujemcovia si môžu už teraz svoje miesto rezervovať na rezervaciekhkv@gmail.com Viac informácií nájdete na www.khkv.sk.

IMG_4142

Červené Hurvínky s nezameniteľným dreveným interiérom boli kedysi symbolom osobnej prepravy v Československu. Po 2. svetovej vojne ich za tri roky produkcie vyrobili takmer 550 kusov. Stali sa najrozšírenejším motorákom tej doby a v prevádzke vydržali vyše 30 rokov. Dnes ich opäť vídať na mimoriadnych nostalgických jazdách.

Klub historických koľajových vozidiel sa ako jediný klub svojho druhu v Košickom kraji, venuje záchrane a obnove železničnej histórie. Pravidelne organizuje výlety historickými motorákmi M 131.1125 a M 131. 1538 známymi aj ako „Magda a Ľubka“ po zrušených a zabudnutých tratiach Slovenska.

roznava_2016 (1)-page-001


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na výlet z Košíc do Rožňavy sa môžete odviezť historickým vlakom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems