Mladí za polárnym kruhom vedia ako na to

| Košický samosprávny kraj | 16. 5. 2016

Vďaka Kapratskej nadácii a jej projektu Medzinárodná sieť mladých Generation 2020, členovia Rady mládeže Košického a Prešovského kraja vycestovali začiatkom apríla až za polárny kruh, aby s rovesníkmi z Barents Regional Youth Council (Rady mládeže Barentsovho regiónu) diskutovali o procese tvorby cezhraničnej slovensko-ukrajinskej skupiny mladých aktivistov. Cieľom projektu bolo vzájomné spoznanie sa, výmena dlhoročných skúseností z doterajších realizovaných aktivít, s komunikáciou s miestnou, resp. regionálnou samosprávou, spôsobmi obhajovania záujmov, zapájania mládeže do cezhraničných aktivít a potrieb mladých v donorskej krajine a zároveň na Slovensku. Partnermi projektu sú Basen (Nórsko), Rada mládeže Košického kraja, Rada mládeže Prešovského kraja.

obrazok k clanku

Zástupcovia Rady mládeže Košického kraja, Rady mládeže Prešovského kraja, Karpatskej nadácie, Barents Regional Youth Council a Kirkenes Youth Council. Miesto: Kirkenes, Nórsko. Foto: Štefan Štefančík.

O projekte a informácie ako sa stať súčasťou projektu Generation 2020 nájdeš na www.karpatskanadacia.sk.

“Projekt Medzinárodná sieť mladých Generation 2020 bol podporený sumou 9 398,00 EUR z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu „Medzinárodná sieť mladých Generation 2020“ je výmena poznatkov, technológií, skúseností, know- how a osvedčených postupov medzi subjektami v Slovenskej republike a subjektmi donorských štátoch a medzinárodnými organizáciami.“


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mladí za polárnym kruhom vedia ako na to

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems