Dara Rolins, Čeky, Rakby a Laci Strike na školskej benefícii

| Školstvo a vzdelávanie | 2. 5. 2016

Na Jenisejskej 22 stojí škola s históriou. Ako nám prezradil jej riaditeľ Róbert Schwarcz, lavice tu drali spisovateľka Petra Nagyová-Džerengová, hokejista Erik Černák, herečka Lucia Jašková či PR manažérka projektu prvej slovenskej družice Lucia Lábajová. Časť týchto osobností sa bude prvý májový týždeň určite potulovať po Košiciach. Ich alma mater oslavuje štyridsiatku a v rámci nej organizuje benefičný koncert, festival aj Megastretko pre všetkých bývalých žiakov.

Jenisejka 2

Na minuloročnom JenisejFeste zaspievala Kristína. Tento rok sa na počesť školy vráti na pódium opäť.

Základná škola Jozefa Urbana mala v minulosti oficiálny štatút jazykovej školy. V roku 1990 tu pôsobil prvý zahraničný lektor v Košiciach, Kanaďan David. Dnes sa tu vyučujú štyri jazyky a čoskoro má pribudnúť piaty. Okrem bohatého jazykového inventára je Jenisejská držiteľom siedmich slovenských rekordov, organizátorom kreatívneho festivalu Hravenisko a jej žiaci majú každý rok možnosť navštíviť veľkú časť Európy v rámci viacerých medzinárodných projektov. Novinkou je vernostný systém Superškola – Superkarta, vďaka ktorému môžete získať zľavu vo vyše tridsiatich partnerských prevádzkach. Cena karty je 5 € a financie poputujú na výstavbu multifunkčného ihriska pre žiakov.

Jenisejka 1

Jeden z rekordov školy je najväčší počet stvárnení komika Charlieho Chaplina. Deti urobili 766 rôznych diel, od kresby a maľby až po reliéfy do hliníkovej fólie či sadrové postavičky.

Ihrisko – dokonalý darček pre školu

Práve túžba vyzbierať dostatok peňazí na nové moderné ihrisko dala vzniknúť aj veľkolepej oslave 40. výročia školy. Jej vrcholom sú dva benefičné koncerty. Pozvanie prijali Dara Rolins, Dominika Mirgová, Laci Strike, Katka Knechtová, Peter Cmorík, raper Rakby, Marián Čekovský a najmä široká verejnosť. Oba sa uskutočnia 5. mája v košickej Angels Aréne, jeden o 16:30, druhý o 19:30 a lístky na ne zoženiete prostredníctvom Ticketportalu. Súčasťou osláv štyridsiatky je aj stále obľúbenejší JenisejFest v areáli školy. Vstup naň je voľný. Bodkou na konci bude stretnutie absolventov so symbolickým názvom Megastretko. „Oslavy 40. výročia školy sú dôkazom toho, že sa snažíme byť otvorení pre širokú verejnosť. Veríme, že plánované podujatia potešia množstvo ľudí a že sa nám podarí získať finančné prostriedky potrebné na vybudovanie multifunkčného ihriska. Žiaci budú mať opäť o niečo viac príležitostí na športovanie a zdravý životný štýl,“ pozýva riaditeľ Schwarcz. Tak čo, prídete?

Veronika Samková
Foto: archív ZŠ Jenisejská

Jenisejska web


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dara Rolins, Čeky, Rakby a Laci Strike na školskej benefícii

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems