Chystá sa Tanečný rekord v Európskom meste športu?

Zapojte sa do nácviku Veselej karičky 2016!

| Tlačové centrum | 10. 5. 2016

Nová – a veselá – taká je karička 2016. Parádna tancovačka na Hlavnej aj s pokusom o slovenský rekord. Stále je možnosť zapojiť sa do nácvikov, na ktorých je vždy veselo. Účasť na Dni D –  23. júna, kedy tento východoslovenský kruhovým  tanec na Hlavnej roztancuje Košice, bude čerešničkou na torte.

Aj pre študentov

Jedno, či ste folkloristi alebo nie, či máte skúsenosti s akýmkoľvek tancom alebo nie, či ste muž alebo žena. Zapojiť sa môžu žiaci, študenti, ľudia v aktívnom či dôchodkovom veku, jednotlivci aj rodiny. Kroky sú také jednoduché, že ich zvládne každý. Za výuku neplatia a rovnako grátis je aj účasť na veľkej tancovačke so stuhou pre každého.

Prihláška a bližšie informácie sú zverejnené na www.karickatanec.sk i na www.facebook.com/karickatanec. Je  tam výukové video, ktoré pre Vás pripravil odborný garant podujatia – folklórny súbor Železiar spolu s FS  Hanička. Prihlásiť sa možno  koordinátorke podujatia Monike Floriánovej – tel. č.  0904 436 579 , e-mail: florianova.monika @gmail.com.

DSC_0122

Urban učí verejnosť

Uskutočnili sa metodické dni.  Ďalšia možnosť  je vo štvrtok 12. mája od  10. 00 hod. v Dome ľudového tanca na Starozagorskej 10.  Povedie ho spoluautor choreografie  Vlado Urban.

Stanete sa zároveň priamym aktérmi výnimočného počinu! Pokusu o zrod ustanovujúceho slovenského rekordu s názvom: Najdlhšia bránička vytvorená z rúk ľudí tancujúcich karičku. Podujatie je súčasťou 35. ročníka  medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest /CFF/. Communication House Veselú karičku pripravil v spolupráci s FS Železiar, Syrárňou Bel Slovensko – výrobcom syra Karička a tiež s Košicami –  Európskym mestom športu  2016 a Košickým samosprávnym krajom.

 

Uplynulé tri ročníky karičky na Hlavnej sú ovenčené troma novými slovenskými rekordmi Karičku pod názvom Tancujúce mesto 2013 organizátori odštartovali v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Dovedna ju zatancovalo vyše 2 000 ľudí. V roku 2013  965  v 105-tich kruhoch. O rok neskôr 444 ľudí vytvorilo obrovské koleso.  V roku 2015 sa 584 účastníkov naraz objalo v takmer 60-tich kruhoch. Tentoraz sa účastníci o štvrtý slovenský rekord – a opäť ustanovujú.

Z nedávneho nácviku Veselej karičky na Starozagorskej 10.

I zahraničné súbory

Doteraz sa na nácvik tohtoročného priateľského  tanca v kruhu prihlásilo takmer 500 mladých i tých skôr narodených z Košíc aj celého východného Slovenska. Veselú karičku zatancujú 23. júna  aj v Prahe. Nechajme sa prekvapiť, ako bude vyzerať v podaní zahraničných folklórnych súborov – z Lotyšska a možno aj zo Španielska, Talianska či Turecka.

Katarína Čániová
Foto: Communication House


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Chystá sa Tanečný rekord v Európskom meste športu?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems