Spišský hrad v National Geographic Traveller

| Tlačové centrum | 6. 4. 2016

National Geografic Traveller vám ponúka na výber z 11 hradov, kde zažijete pocit príslušnosti ku kráľovskému rodu. Právom sa medzi nimi ocitol aj Spišský hrad, ktorý je dominantou destinácie Košice Región. Vypína sa nad obcou Spišské Podhradie a svojou rozľahlosťou patrí do prvej desiatky najväčších hradov na svete. Márne sa ho v histórii pokúšal dobiť Matúš Čák Trenčiansky, bol sídlom slovenského kráľa Jána Zápoľského a napokon ho zničil požiar v roku 1780. V roku 1993 bol zapísaný do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Spišský hrad je najnavštevovanejšiou pamiatkou v našej destinácii a v ponuke fotogalérie National Georafic Traveller sa ocitol popri hradoch v Edinburghu (V.Británia), Neuschwanstein (Nemecko), Burgundsko (Francúzsko), Budrum (Turecko), či Pražskom hrade (Česko).

77f618ee-1ae2-454b-8d33-5c4d818bfe10

“Ak ste na Spišskom hrade ešte neboli, naplánujte si výlet na 8. mája 2016, kedy sa tu oficiálne otvára letná turistická sezóna,” hovorí výkonná riaditeľka Košice región turizmus JUDr. Lenka Vargová Jurková. Plánovanie dovolenky v košickom regióne vám určite uľahčí aj naša nová destinačná mobilná aplikácia Košice Región Turizmus, dostupná na Google Play alebo v App Store.

National Geopraphic Traveller publikoval galériu, do ktorej zaradil aj Spišský hrad, 3.apríla na svojom Tweeteri @NatGeoTravel dostupnom na tomto odkazeon.natgeo.com/1qodzuG.

Košice región turizmus


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Spišský hrad v National Geographic Traveller

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems