PLACE! – konferencia o meste a jeho rozvoji

| Pozvánky | 26. 4. 2016

PLACE! konferencia o vplyve kreativity a kreatívneho priemyslu na image mesta sa bude konať 5. a  6. mája 2016 v košickej Kunsthalle a v Kasárňach/Kulturparku. PLACE! je o meste, o jeho ekonomickom a sociálnom rozvoji. Prináša témy placemaking, branding, kreatívny priemysel, marketing či turizmus a na úspešných príkladoch dokazuje, že kultúra a kreativita predstavujú zásadné prvky potrebné pre rozvoj a reputáciu mesta i obchodný potenciál.

Organizátor Inštitút kreatívnej ekonomiky, n.o. spoločne s partnermi projektu „Družba Ukrajina – Slovensko“ pozvali popredných medzinárodných expertov z oblastí, ktorým sa konferencia venuje.

Na PLACE! vystúpi aj generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Tatra banky MICHAL LIDAY alebo GIDEON SCHMERLING – riaditeľ oddelenia Médií a komunikácie a hovorca samosprávy Tel-Aviv-Yafo.

„Budeme hľadať odpovede na otázky, ako dizajn a kreativita pomáhajú obchodu, ako umelecké a kultúrne podujatia spoluvytvárajú image miesta, alebo ako môžu kultúrne centrá ovplyvňovať podnikanie, obchod či dokonca rozhodovanie v mestách.“ hovorí riaditeľ konferencie Michal Hladký.

PLACE! 2016 sa uskutoční 5. a 6. mája v Košiciach. 5. mája v priestoroch Kunsthalle a 6. mája v Kasárňach/Kulturparku. Konferencia sa koná pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho a je súčasťou projektu, ktorý je financovaný z Nórskych grantov a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci Programu SK08 – Cezhraničná spolupráca – „Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou“.

PLACE_INVITATION_april-page-001

Viac informácií o konferencii, jej programe a prednášajúcich nájdete na www.place2016.sk

 

Konferencia PLACE! bude obohatená o sprievodný program, ktorý vytvára Festival Place! V rámci festivalu sa uskutočnia série workshopov, diskusií, mestských prehliadok, konferencia, stretnutia odborníkov so širokou verejnosťou či prezentácia lokálnych produktov.

Podrobné informácie na webovej stránke www.placefestival.sk.

PLACE_INVITATION_april-page-002

Tlačová informácia

Inštitút kreatívnej ekonomiky bol založený v septembri 2012 s ambíciou viesť procesy v rámci rozvoja kreatívnej ekonomiky a širšej agendy podpory kreativity v meste Košice na lokálnej aj  medzinárodnej úrovni. Cieľom inštitútu je budovať povedomie o kreatívnom prístupe k tvorbe mesta, vytvárať partnerstvá a dlhodobé stratégie pre rozvoj kreatívnej ekonomiky v meste a regióne.

Projekt je financovaný z Nórskych grantov a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci Programu SK08 – Cezhraničná spolupráca – „Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou“, konferencia je súčasťou projektu DRUŽBA SLOVENSKO – UKRAJINA, výška NFM: 873 779 €, celkové náklady projektu: 970 866 €, viac informácií na: www.eeagrants.sk


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: PLACE! – konferencia o meste a jeho rozvoji

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems