Me Myself & I

| Tlačové centrum | 18. 4. 2016

Projekt Me Myself & I je projekt, ktorého cieľom je ponúknuť mladým ľuďom novú perspektívu na budúcu kariéru prostredníctvom neformálneho vzdelávacieho programu, počas ktorého zahraniční lektori pomáhajú študentom zlepšovať ich uvedomenie si seba samého ako aj ich mäkké a tvrdé zručnosti potrebné pre ich osobný profesionálny rozvoj. No viac z tohto uhla pohľadu sa môžete dočítať na web stránke: http://mmi.aiesec.sk.

Kto to má celé pod palcom? Stručné predstavenie by asi znelo takto: medzinárodná študentská organizácia, plná mladých nadšených dobrovoľníkov, ktorých cieľom je pozitívny dopad na spoločnosť prostredníctvom osobnostného rozvoj študentov zahraničnými stážami, členským programom ako aj rôznymi projektmi akým je aj Me Myself & I.

A kto som ja? Mladá univerzitná študentka, ktorú vízia tejto organizácie prostredníctvom účasti na tomto projekte, dlhé dva roky dozadu, ako aj jeden a pol ročné pôsobenie ako jej členka úplne dostala. Ale poďme pekne po poriadku.

Untitled

Blížilo sa leto, to prelomové leto, kedy som už nebola stredoškoláčkou, ale ešte ani vysokoškoláčkou. Žiadne plány na vyplnenie času sa nečrtali a mňa už pomaly, ale isto prechádzala chuť sedieť doma, až kým som nezbadala ako inak na facebooku príspevok o projekte lákajúc ma najmä kvôli zahraničným lektorom. Veď maturitu som už mala v kapse a predstava, že si budem môcť vypíliť a preskúšať moju angličtinu bola neodolateľná. Nečakajúc na ďalšie hútanie som poslala link o letnom projekte mojej kamarátke Slávke, ktorá zahlásila „Poďme“. Bolo rozhodnuté.

Prvý deň projektu som netrpezlivo a nervózne prešľapovala z nohy na nohu pred hlavnou budovou Technickej univerzity, kde mal projekt prebiehať spolu s davom ďalších mladých ľudí. Hneď som vedela rozlíšiť, ktorí z nich sú tie hviezdy, zahraniční lektori. Už vtedy som z nich cítila príval energie vďaka ich úsmevom, ktoré rozdávali na každú stranu. Po privítaní a následnej registrácií to celé vypuklo.

No a čo si z tých pár dní stále aj po dvoch rokoch stále nosím so sebou? Jednoznačne spomienky a hrejivé pocity, ktoré ma zaplavia zakaždým, keď si spomeniem na tých pár zahraničných bláznov, ktorí nás učili ako vyslovovať „teşekkür ederim“ alebo ako sa povie po indonézsky ako sa máš, či na tých pár AIESEC bláznov, ktorí sa nás snažili každé ráno prebrať a dodať energiu nejakým tancom, a ktorí nám ochotne venovali kúsok zo svojich prázdnin a celé to pre nás spískali. Taktiež ten pocit, keď som vedela, že každé ráno ma čaká medzinárodná tlupa kamarátov, ktorí ma poznajú, rozumejú mi. Či ten pocit celého sveta v jednej miestnosti. Tak preto stojí za to byť súčasťou toho celého, projektu Me Myself & I.

Untitled2

V prípade, že máš záujem zúčastniť sa fantastického leta so svetom na dlani, prihlášku nájdeš tu: http://mmi.aiesec.sk/#prihlaska Projekt bude organizovaný v dvoch kolách a to 18. až 29. júla 2016 a 1. – 12. augusta 2016. Prihlásiť sa je možné do 04.07.2016!


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Me Myself & I

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems