eTwinning – Contact Seminar Math and Science

| Napísali ste nám | 30. 4. 2016

eTwinning predstavuje program, ktorý umožňuje medzinárodnú spoluprácu škôl na projektoch s rôznym zameraním. Zároveň je to webový portál, prostredníctvom ktorého si učiteľ môže nájsť projektového partnera. No a keď sa vyskytla ponuka na medzinárodný kontaktný seminár so zameraním na matematiku a prírodné vedy, okamžite som ju využila.

projekty

Seminár sa konal v dňoch 14.4. – 17.4.2016 vo Varšave a zúčastnili sa na ňom učitelia z 11 štátov Európy. Okrem mňa sa seminára zúčastnili ešte dve pani učiteľky zo Slovenka – Mgr. Viktória Kalapošová a Mgr. Anastázia Mojáková. Predstavitelia poľskej NSS si pre nás pripravili pestrý program, ktorý nám vyplnil celé tri dni. Prvý deň bol zameraný na vzájomné spoznávanie sa a hľadanie si vhodného projektového partnera, s ktorým by bolo možné založiť nový projekt. Ja som na seminári stretla kolegyňu z Českej republiky a obe nás zaujímala téma Voda. Preto sme začali uvažovať o spoločnom projekte, ktorý by žiakov oboznámil so spomínanou tematikou. Druhý deň bol venovaný workshopom, kde sme sa oboznámili s novými nástrojmi pri tvorbe projektov, s novým portálom eTwinnigu, čo je to kvalitný projekt a ako sa učí kurikulum cez prácu na eTwinnigových projektoch. Večer som strávila podrobnejším plánovaním projektu – diskutovali sme o možných aktivitách pre žiakov, o ich realizácii a o časovom pláne. Tretí deň seminára sa nám predstavili príklady dobrej praxe – eTwinnig projekty, ktoré získali certifikáty kvality. Po ich prezentácii nasledovalo plánovanie, registrácia a krátka prezentácia pripraveného projektu pred účastníkmi. Ku mne a kolegyni z Česka sa pridali dve kolegyne z Poľskej republiky. Spoločne sme doladili ciele projektu, rozvíjané kompetencie a očakávané výsledky od žiakov. Podvečer nám organizátori pripravili prehliadku starej časti mesta Varšava so sprievodcom a slávnostnú večeru. Seminár sa ukončil v nedeľu raňajkami.

varšava

Veľmi si vážim, že mi bolo umožnené zúčastniť sa tohto seminára, nakoľko som spoznala nielen svojho nového projektového partnera, ale aj mnoho ďalších učiteľov z rôznych krajín, s ktorými môžem realizovať projekty niekedy v budúcnosti. Organizačné zabezpečenie seminára, náplň jednotlivých dní a výber miesta hodnotím veľmi vysoko. Celkovo sa mi toto podujatie páčilo a prestavuje to pre mňa cennú skúsenosť, príležitosť komunikovať s projektovým partnerom „face to face“, čo iste prispeje k úspechu projektu. Určite odporúčam ďalším učiteľov, ak sa im naskytne takáto možnosť, aby ju využili.

IMG_0267

Viac na http://konferencje.frse.org.pl/cs_math_science_2016/index/lang:en

Mgr. Ivana Ľuptáčiková
ZŠ Ľudovíta Fullu, Maurerova 21, Košice

Zdroj foto: https://picasaweb.google.com/118297925618924389459/CS_MathScience_2016


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: eTwinning – Contact Seminar Math and Science

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems