Buty zahrajú tri hodiny. Hitovky, nehitovky, ppoommallu i rychle

| Pozvánky | 27. 4. 2016

Buty. Jízda. František. Tramtáryje. Radek Pastrňák. Tridsať rokov na scéne. Osem albumov. Čo viac možno dodať k legende českej scény, ktorá sa s radosťou vracia aj na naše územie? Buty mali v Tabačke vystúpiť už v októbri minulého roka, kvôli zraneniu bubeníka však museli koncert zrušiť.  12 mája však konečne vystúpia v Tabačke, na mieste, ktoré svojou atmosférou, bude pätici z Ostravy dokonale sedieť. A zahrajú trojhodinový koncert.

Buty vznikli v roku 1986 na troskách kapiel U238 a neskôr B Komplex, nerozlučná dvojica „But“ – Kroczek a spevák Radek Pastrňák – si napríklad pred vydaním prvého albumu zahrala ako sprievod Marie Rottrovej alebo Vlastu Redla. Jeden z dôvodov, pre ktorý možno Buty poznáme až doteraz, je film Jízda Jana Svěráka z roku 1994, v ktorom Pastrňák hral a v ktorom sa objavila hudba z druhého albumu kapely Ppoommaalluu. Koncom deväťdesiatych rokov sa Buty ocitli na vrchole popularity aj umeleckej tvorivosti, trpezlivosť sa oplatila.

Buty

Hoci sa tempá, v ktorých dnes už päťdesiatnici tvoria, spomaľujú, Buty stále patria k must-see českej scény. A tiež ku kapelám, ktoré sú rovnako presvedčivé pre široké masy naprieč generáciami a často tak aj pre vyberavé „alternatívne“ publikum.

Lístky na koncert Buty predáva sieť Ticket-art, v predpredaji za šesť, na mieste za deväť eur.

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Buty zahrajú tri hodiny. Hitovky, nehitovky, ppoommallu i rychle

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems