V Kunsthalle majú v medzerách prach

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 3. 2016

Dve autorky českého výtvarného umenia Zdena Kolečková a Michaela Thelenová budú prostredníctvom svojich diel prítomné v košickej Kunsthalle. Umelkyne sú predstaviteľkami silnej generácie z 90. rokov 20. storočia. Centrom ich pozornosti je spoločná téma – severočeské rodné mesto Ústí nad Labem.

Zdena Kolečková a Michaela Thelenová čerpajú inšpiráciu z protikladnej atmosféry mesta. V Ústí nad Labem sa stali mnohé udalosti, ktoré s ním ostanú neoddeliteľne späté. Mesto ovplyvnilo dianie z druhej polovice 20. storočia a nedokončená spoločenská premena po roku 1989. Dominantnú črtu tvorby oboch umelkýň predstavuje aj hospodárska stagnácia sprevádzaná extrémnym nacionalizmom a rasovou xenofóbiou.

Zdena a Michaela rozprávajú rovnaký príbeh

Výstava autoriek Prach v medzerách odhaľuje hlboký význam českých dejín. Zdena Kolečková sa na konkrétne témy pozerá zo širšieho socio-kultúrneho kontextu. Kombinuje osobne ladené texty s kritickými občianskymi postojmi. Atmosféra severočeského pohraničia sa zas v práci Michaely Thelenovej odráža v hlbokých citových väzbách z jej rodinného zázemia. Poukazuje na problematiku partnerstva, materstva a výchovy.

Vernisáž výstavy Prach v medzerách je naplánovaná na 15. marca. Pozrieť si ju môžete do 24. apríla.

Lucia Korečková a K13

prach


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V Kunsthalle majú v medzerách prach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems