Staré oblečenie nemusíte vyhadzovať. Prerobte si ho na workshope!

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 3. 2016

Zažite príjemný víkend pri čaji, káve a ručných prácach. Lebo takto si Módnu nováreň predstavuje lektorka Ľudka Žoldáková. Prídete do Výmenníka Štítová, prinesiete si svoje staršie oblečenie a odídete s vynovenou košieľkou, sukňou či kvetovanými šatami s retro gombíkmi. Každý podľa svojho vkusu a podľa toho, čo skriňa dala. Ľudka pomôže, vysvetlí, možno pridá aj svoju gombičku. Už 11. a 12. marca.

2 luka

Módna nováreň je workshop zameraný na tvorivosť a recykláciu. Prihlásiť sa môže každý, kto má doma oblečenie, čo nenosí, lebo je z krásnej látky, ale nelichotivého strihu. Alebo má na prednej strane ten nevkusný veľký nápis či dieru na ramene. A možno potrebuje iba nejaký redizajn a nový šmrnc. A ako to bude celé prebiehať? „Zídeme sa, popozeráme veci a vymyslíme, čo by sa s nimi dalo spraviť. Ja pomôžem s technickými radami a verím, že sa navzájom všetci inšpirujeme. Predstavujem si to ako príjemný víkend pri čaji, káve a ručných prácach,“ opisuje svoju víziu umelkyňa Ľudka Žoldákova. Dva šijacie stroje budú k dispozícii vo výmenníku, záujemcovia si prinesú oblečenie, látky, gombíky, záplaty, pečiatky. Mimochodom, recyklácia je Ľudkina vášeň. Pýta si ručnú prácu, drobné šitie, stále sa pri nej učí nové techniky a dozvedá sa aj čosi z histórie. Je úplne rozdielne pracovať s novou, od tlače voňajúcou látkou alebo so starými ošúchanými gombíkmi s príbehom. A s akým príbehom budete pracovať vy?

Workshop sa koná 11. marca od 16:00 do 20:00 a 12. marca od 9:00 do 13:00. Prihlásiť sa môžete na info@lukamoda.com alebo priamo na mieste, ale pozor, počet účastníkov je maximálne 15. Vstupné je 1 euro.

Gabriela Krestián Kuchárová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Staré oblečenie nemusíte vyhadzovať. Prerobte si ho na workshope!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems