Program Spoločne pre región opäť spája ľudí pre dobrú vec

| Tlačové centrum | 14. 3. 2016

Už deviaty ročník programu rozdelil 13 500 EUR na podporu siedmich komunitných projektov. Tri neziskové organizácie a štyri obce z východného Slovenska prevzali dnes symbolické šeky na slávnostnom vyhlásení výsledkov grantového programu Spoločne pre región z rúk prezidenta hutníckej spoločnosti U. S. Steel Košice Scotta Buckisa a riaditeľky Karpatskej nadácie Laury Dittel. KN_logo_centrovane-farebne

Spoločným menovateľom podporených projektov je posilnenie pozitívneho vzťahu k miestu, kde ich realizátori pôsobia. Prepojením ľudí z Domova na pol ceste, podnikateľa a miestnej školy vytvoria dobrovoľníci z neziskovej organizácie Anima chránenú dielňu, ktorá bude nie len vyrábať, ale aj liečiť. V Družstevnej pri Hornáde vyrastie pri obecnej bytovke detské ihrisko. Prezentovať environmentálnu výchovu a zlepšiť podmienky pre voľnočasové aktivity rodín a detí z Košíc a okolia sa rozhodli v organizácií Nová šanca. Zapojiť mládež do starostlivosti o kultúrne dedičstvo solivarského regiónu a do jeho prezentácie širšej turistickej verejnosti sa podujali v obci Ruská Nová Ves.

„Spoločne pre región je naším najstarším grantový programom. Deväť rokov systematickej podpory regiónu zanechalo svoju pozitívnu stopu z hľadiska merateľného dopadu. Najviac nás však teší kvalitatívna zmena s životoch ľudí. Spoločnosť U. S. Steel Košice je pre nás príkladom korporácie, ktorej spoločenská zodpovednosť stojí na reálnych a v regióne viditeľných príkladoch,“ hovorí Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie.

Program Spoločne pre región je financovaný z daru spoločnosti U. S. Steel Košice, s. r. o. Neziskové organizácie a miestne samosprávy sa mohli uchádzať o finančnú podporu na inovatívne projekty z oblasti bezpečnosti vo všetkých sférach života, využívania voľného času detí a mládeže, ochrany prírody a životného prostredia.

„Som nesmierne rád, že aj napriek veľmi komplikovanej situácii v oceliarskom priemysle, pokračujeme s podporou programu. Najdôležitejšie je, že tieto projekty vzišli priamo z komunít, v ktorých sa pre dobrú vec intenzívne angažujú aj naši zamestnanci. Takéto partnerstvá s aktívnymi ľuďmi, organizáciami a obcami si ceníme,” uviedol prezident U. S. Steel Košice Scott Buckiso.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Program Spoločne pre región opäť spája ľudí pre dobrú vec

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems