Po schodoch do duše ženy

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 3. 2016

Koľko schodov musíte zdolať, aby ste prežili život, po akom snívate? Lebo život je ako schody, raz sa ocitneme dole, raz hore, môžeme ťažko stúpať nahor či sa pohodlne prechádzať cestou nadol. Môžeme na nich na chvíľu zastať alebo sadnúť si a rozmýšľať, kto sme a kým chceme byť. O tom bude výstava fotografky Anety Barčovej pod názvom Schody do duše ženy.

schody do duše ženy

Talentovaná Košičanka má vo svojom profesionálnom albume množstvo snímok. Venuje sa portrétnej fotografii, fotografuje deti od najútlejšieho veku aj dospelých. Ako sama uvádza, zo svojich modelov sa snaží dostať emócie: „Inšpiruje ma človek, jeho osobnosť a vyžarovanie, miesto, čas. Inšpirácie prichádzajú, keď sa s ľuďmi stretnem osobne. Hneď si viem predstaviť, ako a kde ich chcem na fotke vidieť.“ Fotografiu vníma ako umenie maľovať svetlom. Jej snom do budúcnosti je venovať sa minimalistickej abstraktnej fotografii.

Schody sú ako život

Vo Výmenníku Obrody predstaví Aneta Barčová fotografie pochádzajúce z jej nekomerčnej tvorby. Už samotný názov výstavy Schody do duše ženy prezrádza, že nepôjde len o sériu portrétov zavesených na stene. Po ich význame siahla o čosi hlbšie: „Osud niekam vedie každú ženu a tá môže v živote, rovnako ako na schodoch, zakopnúť a ocitnúť sa dole. Dokáže však bojovať a vyjsť nahor. Môže sa rozhodnúť, akým smerom pôjde a vykročí do života.“ Výstava zachytáva 20 žien v rôznych obdobiach života. Portréty vypovedajú o ich pocitoch, emóciách a snoch.

Vernisáž výstavy je naplánovaná na 18. marca o 17:00 vo Výmenníku Obrody.

Lucia Korečková
Foto: Aneta Barčová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Po schodoch do duše ženy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems