NOVÝ NADAČNÝ FOND GETRAG ROZDELIL AŽ 50 000 EUR

| Tlačové centrum | 10. 3. 2016

Prvý ročník grantových programov Getrag pre ľudí a Getrag pre región rozdelil 50 000 EUR medzi 16 projektov zameraných na rozvoj východného Slovenska z Nadačného fondu Getrag. Fond spravuje Karpatská nadácia a je financovaný z asignácie percent z dane z príjmu Getrag Ford Transmissions Slovakia, s.r.o..

„Vážime si hodnoty, ktoré vytvára východoslovenský región pre ľudí, ktorí v ňom žijú. Spolu s našimi zamestnancami sa v práci, v podnikaní, ale aj v bežnom živote snažíme vrátiť regiónu to dobré a pomôcť v ňom vytvoriť také podmienky, ktoré prispejú k pozitívnym zmenám. Sme nadšení, že sa do výziev GETRAG pre ľudí a GETRAG pre región zapojilo množstvo projektov. Potešila nás aj ich vysoká úroveň. Vybrali sme, verím, tie najinšpiratívnejšie, najinovatívnejšie a v rámci nich podporíme ľudí a organizácie, ktorým nechýba nadšenie.“ povedal Martin Heveri, Manažér ľudských zdrojov GETRAG FORD Transmissions Slovakia s.r.o.

Program Getrag pre ľudí podporil dobrovoľníkov zo združenia Priatelia trstenskej prírody, ktorí vysadia stromy na cyklotrase a opravia oddychové miesta. Nová cyklistická trasa -singletrack vyrastie v Prešove a vonkajší areál Materskej školy Park mládeže 4 zrenovujú rodičia detí tejto MŠ. Program podporí celkovo 5 projektov, v ktorých sú zapojení zamestnanci spoločnosti Getrag Ford Transmissions.

V rámci programu Getrag pre región zorganizujú členovia Komunitnej nadácie Bardejov komunitné trhy v Bardejove. Na ďalšie pokračovanie Filmovej noci na hrade sa môžu tešiť diváci z okolia Prešova a členovia združenia Róm Podskalky budú s rómskymi deťmi a mládežou pripravovať pravidelné voľnočasové aktivity. „Sme veľmi radi, že sa spoločnosť Getrag Ford rozhodla v spolupráci s našou nadáciou otvoriť až dva grantové programy a nasmerovať tak podporu do celého regiónu. Zároveň nás teší odozva, ktorú sme hneď v prvom ročníku zaznamenali.“ povedala Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie O finančnú podporu sa uchádzalo spolu 45 projektov s celkovou požadovanou sumou takmer 112 000 EUR.

KN_logo_centrovane-farebne


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: NOVÝ NADAČNÝ FOND GETRAG ROZDELIL AŽ 50 000 EUR

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems