Ján Ošík ožíva v Košiciach!

| Pozvánky | 11. 3. 2016

Dezorzovo lútkové divadlo, jediné bábkové divadlo pre dospelých na Slovensku, sa rozhodlo košickému divákovi opäť predstaviť kočovný projekt Kabinet bábkového umenia On the Move 2016 a 19. marca ponúkne milovníkom bábkového umenia najnovší marionetový western Ján Ošik a Pomstiteľ s fujaru v priestoroch kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik. Jedinečná divadelná kompánia sa inšpirovala kultovou postavou i slávnymi filmami a vdýchla život nestarnúcemu príbehu.

JanOsik_poster_TB_KE-page-001

Výpravný marionetový western Ján Ošík oprašuje najznámejšiu ľudovú legendu a spod nánosov času prináša do svetla reflektorov hrdinu, aký tu ešte naozaj nebol. Pred očami divákov ožíva starobylý príbeh na pozadí historických kulís, ktoré šokujúco odkrývajú pravé meno, ako aj všetky dosiaľ utajované fakty o skutočnej identite nášho národného hrdinu. Najslávnejší slovenský zbojník a ochranca chudobných je jednoznačným dôkazom, ako málo o svojich dejinách vieme.

Jedinečný divadelný súbor, ktorý získal množstvo ocenení doma aj v zahraničí, predstaví košickému publiku svoju horúcu novinku a s ňou aj tradične bohatú nádielku napätia, zlovestného dobrodružstva i neľahkej erotiky. Nešetrí pritom svojim povestným čiernym humorom a politicky nekorektnou satirou, a príznačne tak reflektuje súčasnosť a čoraz populárnejšie konšpirácie či pokrivené predstavy o našich národných dejinách.

divadlo (96 of 120)

Hru pre divadlo napísal spisovateľ Agda Bavi Pain a smrtiace akcie s nesmrteľný príbehom na divadelných doskách uviedol opäť do života režisér a principál divadla Gejza Dezorz. Hudbu skomponoval známy hudobník a skladateľ Stroon a monumentálnu scénu vytvoril dvorný scénograf Von Dubravay. V úlohách  zbojníka, jeho milej Aničky Ostroľudskej, hôrnych banditov a bohazbojníkov Szurowcza, Loktismradu, Kukuru a ďalších sa predstaví komando populárnych slovenských hercov Kamil Kollárik, Alexander Maďar, Marián Mitaš a Hera Turban.

Po úspešných muzikáloch Sandokan – Tiger sa vraciaPanoptikum Frankenstain sa Dezorzovo Lútkové Divadlo vracia na scénu s predstavením, ktoré v sebe spája tradíciu a klasiku s horúcou súčasnosťou a populárne subkultúrne žánre s vysokým umením. Náš najväčší národný zbojník, záhadná a tajomstvami opradená postava našich dejín, ako aj dlho očakávaný spasiteľ a osloboditeľ prostého pracujúceho ľudu, ožíva v novej hre ako netradične rozorvaný hrdina, bdejúci nad krajšími začiatkami rovnako ako nad svojim tragickým koncom.

divadlo (71 of 120)

Ján Ošík je trinástou pôvodnou hrou Dezorzovho lútkového divadla a v košickej Tabačke sa divákom prvýkrát predstaví v sobotu 19. marca o 20:00 hodine. Inscenácia vznikla s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Vstup: 8€
Rezevačný formulár: http://goo.gl/forms/IFiYGy38yq

divadlo (86 of 120)


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ján Ošík ožíva v Košiciach!
  1. […] Viac info na: http://zajtrajsienoviny.sk/2016/03/jan-osik-oziva-v-kosiciach/ […]

    Komentoval Bábkoherci odkrývajú šokujúce fakty o Jánovi O. | Zajtrajšie noviny dňa 16.03.2016 o 09:32:40Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems