Nezvyčajná svadobná výstava trvá už len niekoľko dní!

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 8. 2. 2016

Nevesta na plastovej stoličke, nevesta v kroji, s partou, s hustkou, vo víre tanca či štylizovane. A pri neveste ženích, rodičia, starí rodičia, najlepší kamaráti, deti. Svadobné fotografie na tisíc spôsobov. To poznáte. Odráža sa v nich rukopis fotografa a trendy. Ale často aj zvyklosti a tradície z prostredia novomanželov. Aké sú svadby v krajinách V4 a ako ich zachytili rôzni fotografi, ukazuje výstava They Said Yes (Povedali áno) vo Výmenníku Štítová.

Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko sú krajiny s mnohými podobnosťami aj odlišnosťami. Vo všetkých sa ľudia sobášia, ale v každej inak. Tradície, zvyklosti, peknosti, nezvyčajnosti. To všetko sa odrazí na sobáši, svadobnej hostine, ale aj fotografii. Rôznorodosť svadieb a ich zachytenie stvárňuje originálna výstava They Said Yes (Povedali áno). Výmenníky ju pripravili v spolupráci s PhotoART Centrom a Višegrádskym fondom a vidieť ju môžete už len do 12. februára.

1 svadba - kópia

Foto: Michaela Demočková

 

Foto: Zsuzsa Bakonyi (foto z Maďarska)

Výstava je sprístupnená každú stredu a štvrtok od 9:00 do 12:00, v sobotu 6. februára od 14:00 do 18:00, prípadne v iný deň a v inom čase po dohode s kurátorom výstavy Pavlom Smejkalom na 0907 638 898.

Gabriela Krestián Kuchárová 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nezvyčajná svadobná výstava trvá už len niekoľko dní!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems