Môôôj svet je Vidiééék & Pacora Trio

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 22. 2. 2016

Kasárne/Kulturpark zažijú zmes rôznych hudobných žánrov. Letnú atmosféru prinesie do Košíc 18. marca kapela Vidiek. Zahrá si so skúsenými muzikantmi z Pacora Trio. Vidiečania majú za sebou úspešné vydanie nového albumu. Trio je nositeľom vysokého hodnotenia v prestížnom britskom hudobnom časopise BBC Music. Všetko dokopy rovná sa kvalitné vystúpenie.

Zábavu medzi návštevníkmi Kulturparku rozprúdi spoločný koncert dvoch hudobných telies. Pop-rockový Vidiek príde v nezmenenej zostave na čele s Jankom Kuricom. Spoločne to ťahajú už od roku 1988. Pacora Trio je hudobne omnoho mladšie zoskupenie, no muzikantsky sa vyrovnajú aj tým najtalentovanejším hudobníkom. Z ich nástrojov počuť prvky džezu, klasiky aj folklóru.

Nový album Vidiečanov s raritkami

V októbri 2015 vydala skupina piatu štúdiovku a počkali sme si na ňu dlhých dvanásť rokov! Volá sa Vidiek s oblohou, no názov je viac gastronomický ako astronomický. Neznamená to však, že kúpou CD získate niečo chutné pod zub. Jeho hlavný chod predstavuje kapela Vidiek, oblohou je množstvo známych hostí. Album obsahuje 11 nových, doteraz nevydaných skladieb – raritiek ako Načo pôjdem domov, Smútok, V narkóze, Milá či Smej sa. Niektoré z nich určite odznejú aj v Košiciach. Máme sa na čo tešiť!

12239554_10153192150227256_1843175184413673362_n

Pacora Trio zaujalo Veľkú Britániu

Prvé CD trojice nadaných muzikantov vyšlo v roku 2005 práve v Košiciach. Krátko nato dostalo vysoké hodnotenie v recenzii časopisu BBC Music. Členovia Stanislav Palúch, Marcel Comendant a Róbert Ragan hrajú na husliach, base a cimbale. Všetko spoločne komponuje zaujímavý hudobný hybrid. Tak, ako sú šperky v bežnom živote krásnym doplnkom, tak je podľa nich cimbal hudobnou ozdobou Pacory. Mimochodom, ich názov je vskutku originálny. Keď sa zapozeráte, tvoria ho začiatočné písmená členov zoskupenia.

Poznačte si dátum 18. marec 2016, čas 19:30, miesto Kulturpark. Lístky v predaji za 10 eur na www.k13.sk. To sú všetky indície k tomu, aby ste zažili letnú atmosféru v zimných mesiacoch aj vďaka koncertu Vidiek & Pacora Trio.

Lucia Korečková


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Môôôj svet je Vidiééék & Pacora Trio

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems