Longital naplní Kulturpark magickosťou

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 22. 2. 2016

Originálni, netradiční a vskutku zaujímaví. Našli by sme aj ďalšie slová chvály na opísanie tria Longital, ale necháme to na vás. Stačí, ak si 22. marca nájdete cestu do Kasární/Kulturparku na koncert Longital Suita & String Quartet.

Slovenské trio Longital by mohlo zo svojho rukáva pokojne vysypať názvy miest, kde už počuli ich muziku. Niet sa čomu čudovať. Patrí medzi najviac scestované slovenské skupiny. Trio vystupovalo v dvanástich krajinách Európy, v Amerike aj Kanade. A že je obľúbené, niet pochýb. Album A to je všetko? je nominovaný v kategórii Album roka na Radio_Head Awards. Cenu môže získať aj pesnička Som modré more v kategórii Singel roka.

12541140_10153305953102256_3919090463255308866_n

Divotvorné koncerty

Košice sa už na koncertoch tejto výnimočnej kapely zabávali. Vždy sa postarala o živelný, a mnohí sa nechali počuť, že aj divotvorný koncert. Skvelý zážitok si budete môcť zopakovať opäť v marci.  Longital príde do Kasární/Kulturparku s bonusom navyše. Vystúpi so svojím sláčikovým kvartetom String Quartet. Tvoria ho umelci Štefan Filas, Milan Adamec, Slavo Solovic a Jozef Ľupták. Medzi muzikantmi funguje chémia, hudobný rešpekt aj priateľstvo. Všetky piesne v sebe nesú štipku minimalizmu a rockovej energie. Keď pridáme aj kúsok nástrojov ako basgitaru, husle, bicie či violu, všetko dokopy sľubuje nevšednú hudobnú výpravu.

A to je všetko?

Počas koncertu v Kulturparku zahrá Longital v zložení Shina, Daniel Salontay a Marián Slávka piesne z nového albumu s názvom A to je všetko? No možno nás prekvapia, veď aj ich hudba je plná zvratov a prekvapení. Napríklad, náhlou obmenou rôznych nástrojov. Jedinečná skupina príde na pódium o 19:30. Lístky sú v predpredaji za 7 eur, na mieste ich kúpite za 10 eur. Klikajte a rezervujte si miesto na ticketware.eu.

Lucia Korečková


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Longital naplní Kulturpark magickosťou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems