Láska je láskou aj pre ľudí 50+

| K13 a VÝMENNÍKY | 22. 2. 2016

Veľká výzva pre všetkých nezadaných. Projekt Láska je láska dáva dokopy osamotené duše. Nejde o lacné inzeráty, ale o kreatívny projekt zastrešený Výmenníkmi. Odpovedá autorka Ľudmila Horňáková.

Čo je cieľom projektu Láska je láska?
Cieľom zoznamky je kreatívne spoznať ľudí s možnosťou nájsť si partnera, blízku osobu alebo kamaráta. Druhotným cieľom je priblížiť hravé formy komunikácie, kľúčové momenty pri zoznamovaní sa a aktívne stráviť čas. Rozprávame sa so záujemcami, aby sme vedeli lepšie nastaviť jednotlivé dni a témy. Na projekte pracuje Alenka Holubecká (kultúrna mediátorka Výmenníka Važecká), Lenka Miterková (psychologička) a moja maličkosť.

Láska je láska_ilustrák

Ako budú prebiehať stretnutia s ľuďmi s vekovou hranicou 50+?
Ide to krok za krokom. Prvú hodinu sa budeme zoznamovať formou tematického speed datingu, čo je v preklade rýchle zoznámenie sa v pároch za jedným stolom. Jedna osoba sa po 6 – 10 minútach presúva k ďalšiemu stolu a zoznamuje sa s novou osobou. Druhá hodina bude venovaná reflexii a priblíženiu formy komunikácie praktickou a hravou formou. Účastníci sa môžu rozhodnúť, či budú chodiť na každé stretnutie, alebo absolvujú len jeden workshop. Rovnako, ak sa stane, že niekto nebude mať pár, bude mať k dispozícii poradenstvo, kde a ako hľadať. Účasť je bezplatná.

Prečo ste sa rozhodli práve pre túto cieľovú skupinu?
Pretože táto cieľová skupina je asi najviac osamelá, mnohokrát jej chýbajú priatelia a spriaznené duše, má tendenciu menej sa socializovať. Na workshopoch určite nečakajte pasívne posedávanie, kávičkovanie s plným tanierom koláčikov, ale aktivitu, výmenu názorov a akciu, pretože nikto sa nezoznámi tak, že bude na niečo čakať.

Kde a kedy sa stretnutia uskutočňujú?
Momentálne prebieha prieskumná fáza, teda robíme rozhovory s ľuďmi po 50+, ktorí majú osobnú skúsenosť s rande naslepo, na inzerát či iné skúsenosti s radením. Prebieha to 22. a 24. februára v kaviarni PAPA. Vždy od 13:00 do 17:00 a každú februárovú nedeľu od 15.00 do 17.00 v Kasárňach/Kulturparku na Kukučínovej 2. Avšak samotný projekt a jednotlivé tematické stretnutia sa budú konať 15. a 29. marca, 12. a  26 . apríla  a 17. mája. Vždy v čase od 17:00 do 19:30 vo Výmenníku Važecká na sídlisku Nad Jazerom.

Kontakt na prihlasovanie:
Ľudmila Horňáková, 0903 629 929, ludmila.hornakova@k13.sk. Každý, kto sa chce zapojiť, by mal organizátorov informovať 7 dní vopred, aby mu zaslali pozvánku s inštrukciami.

Lucia Radzová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Láska je láskou aj pre ľudí 50+

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems