Košice privítajú svetoznámych džezových hudobníkov

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 8. 2. 2016

Festival Jazz Days sa bude v Košiciach konať po prvýkrát a vďaka zvučným menám v programe zrejme pôjde o veľký úspech. Pripravte sa na výnimočné hudobné zážitky, o ktoré sa postarajú svetoznámi Richard Bona, Antonio Sanchez a dve talentované slovenské hudobníčky Sisa Feherová a Zuzana Mikulcová.

Hviezdny Richard Bona

Richard Bona sa narodil v malej dedinke v Kamerune a už od detstva bolo zjavné, že z neho vyrastie veľký hudobník. Jeho prvým nástrojom bol africký balafón a svoju prvú gitaru si poskladal sám, z kúskov starých káblov a zopár kusov dreva. Mladý Bona sa naučil hrať len podľa sluchu a opakovaným počúvaním magnetofónových pások. Keď ho o niekoľko rokov neskôr objavil majiteľ džezového klubu a pozval ho hrať do Paríža, Bona sa nechápavo opýtal, čo je to džez. Ale išiel. Dobre, že išiel! Tu sa začala jeho kariéra profesionálneho hudobníka. Nasledovalo turné po rodnom Kamerune, návrat do Paríža a sťahovanie do New Yorku. V posledných rokoch je Bona pravidelne označovaný za jedného z najlepších basgitaristov na svete, na konte má osem albumov a svojou energickou a pozitívnou hudbou si získal poslucháčov nielen celého džezového sveta, ale aj každého, kto zažil jeho vystúpenie naživo. Richard Bona poctí Slovenské publikum svojou návštevou 21. februára o 19:00 v Kunsthalle. Počet lístkov klesá, a preto neváhajte a kúpte si ten svoj na www.predpredaj.sk alebo www.ticketportal.sk. Vstupné je 18 eur. Úlohou predkapely sú poctení košickí Cha Bud.

1 dzez

Majster bicích

Antonio Sanchez, tvorca hudby k oscarovému filmu Birdman, je právom označovaný titulom famózny hudobník a nadčasový skladateľ, no jeho najväčšou výsadou je hra na bicích. Za tento nástroj si sadol, keď mal päť rokov a všetci fanúšikovia dúfajú, že sa od neho nikdy nepostaví. Skladba za skladbou, album za albumom, Antonio sa teší ohromnému úspechu. Je držiteľom štyroch cien Grammy a je mnohými kritikmi považovaný za najlepšieho bubeníka a tvorcu filmovej hudby jeho generácie.

2 dzez

V Košiciach vystúpi Antonio spolu so svojou kapelou Migration Band 26. apríla o 19:30 v Kasáraňach/Kulturparku a lístok si kúpite v infocentre Delta za 13 eur.

Slovenské talenty

Zuzana Mikulcová a Sisa Feherová sú mladé slovenské hudobníčky a obe sa so svojimi kapelami tešia veľkému úspechu. Ich hudba je inovatívna a energická a vďaka výnimočným a zapamätateľným hlasom speváčok ju ľahko rozpoznáte. Zuzana Mikulcová Band a Sisa Feherová s Fehero Rocher vystúpia v Kasárňach/Kulturparku 11. februára o 19:30 a vstupné v hodnote 6 eur zoženiete v infocentre Delta.

Klára Hrenykóová 


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice privítajú svetoznámych džezových hudobníkov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems