Energický džezový koncert vo Výmenníku Brigádnická

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 22. 2. 2016

Hudobná skupina s názvom Pomaranč sa v pondelok 7. marca o 18:00 predstaví vo Výmenníku Brigádnická na sídlisku Terasa. Zoskupenie ponúka energické vystúpenie mladej kapely v spojení štýlov džezu, funku a ska.

Zrod košickej skupiny podnietili členovia školskej kapely na SZUŠ Krosnianska 6 pod vedením saxofonistu Mária Gapu Garbera. Kapela chcela svoje pôsobenie preniesť z pôdy školy na účinkovanie vo vlastnej réžii. Začali sa stretávať a tvoriť vlastné skladby. Samotný názov Pomaranč vznikol kuriózne ako odkaz na záverečný projekt bývalého bubeníka na Fakulte umení TUKE, odšťavovača na ovocie. Práve pomaranč je pre nich symbolom pozitívnej energie, ktorú by chceli odovzdať publiku. Skúšky v detskej izbe u trubkára priniesli väčší úžitok divákom ako susedom, a tak svoje prvé skúsenosti získali už v uliciach na podujatiach USE THE C!TY, Polievkovom festivale či koncertoch, kde si zahrali aj so známou hudobnou tvárou Mariánom Čekovským. Svoj úspech si zakladajú na skvelo fungujúcom a zohratom tíme mladých ľudí s vášňou a chuťou pre hudbu. Ako hovorí frontman kapely Matej Bobrík: „To, ako sa cítime na koncerte, odovzdávame ľuďom.“ Atmosféru podujatia si môžete vychutnať naživo, vstup je pre všetkých voľný.

1 pomaranc

Kapela Pomaranč:
Baška Diňová – spev a saxofón, Matej Bobrík – basová gitara, Richard Solárik – trúbka, Peter Hreha – gitara, najmladší člen 12 ročný Adamko Dzuro – bicie.

Juraj Paľa
Foto: archív kapely


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Energický džezový koncert vo Výmenníku Brigádnická

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems