Trnka, Handzuš, Nicholson, Havran, Hríb či Para a Korben Dallas na akcii v košickej Tabačke.

| Pozvánky | 19. 1. 2016

Nadácia Zastavme korupciu organizuje svoj prvý protikorupčný festival. Už 20. februára v Košiciach spoja svoje sily v boji proti korupcii na festivale Pucung známe osobnosti a hudobníci. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý hudobný program, ako aj diskusie o korupcii na Slovensku. Účasť okrem spoluzakladateľa Nadácie Miroslava Trnku potvrdili líder protestujúcich hokejistov Michal Handzuš, publicista Marián Leško, ombudsmanka Jana Dubovcová či teológ a publicista Michal Havran. Headlinermi hudobného programu budú kapely Para a Korben Dallas.

pucungPrečo Pucung – protikorupčný festival? Jednoduchú odpoveď prináša Slovník slovenského jazyka: “pucovať” znamená čistiť, hrešiť, kritizovať. V spoločnosti, v ktorej je korupcia jeden z najzávažnejších problémov, je teda “Pucung” názov viac než príznačný.

Na otázku prečo spojiť tému korupcie práve s hudbou odpovedá riaditeľ Nadácie Pavel Sibyla: „Hudba dokáže vyvolať v ľuďoch pozitívne emócie, vzbudiť v nich odhodlanie konať dobro, milovať, vrátiť im vieru, že správať sa čestne má zmysel a že pravda môže zvíťaziť. Tieto emócie by sme radi preniesli aj do boja proti korupcii. Večné utápanie sa v skepse nikam nevedie. Preto sme sa rozhodli spojiť koncerty a diskusie so zaujímavými ľuďmi na túto dôležitú tému.“

Pucung sa uskutoční v sobotu 20. februára v košickej Tabačke od 15.00 a bude trvať do noci. Výťažok z festivalu, bude transparentne použitý na právnu a sociálnu podporu oznamovateľov korupcie.

O tom, či je „náš štát unesený“ budú na festivale diskutovať česká investigatívna hviezda Pavla Holcová, publicista Marián Leško a autor knihy Gorila Tom Nicholson. Bratislavskí a košickí novinári Štefan Hríb, Konštantín Čikovský a Dušan Karolyi budú porovnávať situáciu Bratislavy a Košíc a to, kde sa kradne viac. Odvekými dilemami Dobra a Zla sa bude zaoberať teológ Michal Havran spolu s ombucmankou Janou Dubovcovou a filozofom Fedorom Blaščákom. O svojom vlastnom boji za férovosť budú diskutovať Miroslav Trnka, Michal Handzuš a riaditeľka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk.

Hudobný program sa začne hneď s otvorením festivalu koncertom sestier Kery a Ely Kisových (projekt Genius Locci) a bude pokračovať večer koncertami Korben Dallas a Pary. V noci ešte vystúpi hudobník Stroon a DJ-ské duo Malalata. Bude postarané aj o zábavu, a to vďaka stand-up comedy Sama Trnku a Mateja Adámyho.

Celý program festivalu je zverejnený a aktualizovaný na webstránke www.pucung.sk

O Nadácii Zastavme korupciu

Nadáciu Zastavme korupciu založili spoluzakladateľ spoločnosti ESET Miroslav Trnka a podnikateľ v reklame Michal Bláha. Jej hlavným cieľom je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Medzi jej základné programové piliere patrí osveta a vzdelávanie, pomoc oznamovateľom korupcie, podpora investigatívneho žurnalizmu a zapájanie verejnosti.

Viac informácií na webe www.zastavmekorupciu.sk

Screen Shot 2015-10-26 at 9.24.23

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Trnka, Handzuš, Nicholson, Havran, Hríb či Para a Korben Dallas na akcii v košickej Tabačke.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems