Naučte sa upravovať fotografie s Adobe Lightroom

| K13 a VÝMENNÍKY | 25. 1. 2016

Cvak, cvak, cvak… a tri zábery sú hotové. Toľko asi trvá, kým urobíte presne tri fotky s mobilom. Zdá sa, že čím majú ľudia menej času, tým rýchlejšie ho vedia zaznamenať. Viac energie, trpezlivosti a hodín zaberie ich úprava. Nemusí to však byť pravda, ak viete používať niektorý z programov na editovanie snímok. A ak vás jeho funkciami prevedie profesionál, úspech je zaručený.

Jedným z takýchto programov je aj Adobe Lightroom, obľúbený medzi profesionálnymi fotografmi aj amatérmi. Jeho výhodou je, že je veľmi intuitívny a user friendly. Ak máte vlastný web alebo blog, určite sa vám bude páčiť funkcia, pomocou ktorej označíte svoje fotografie kľúčovými slovami ešte pred zavesením na internet. Ďalším užitočným nástrojom je synchronizácia úprav a jeho schopnosť upravovať stovky fotografií naraz, jedným klikom. Najnovšia verzia Lightroomu umožňuje spájanie viacerých fotografií do pôsobivých HDR snímok.

Niečo pre začiatočníkov, profesionálov, aj hobby fotografov

Aby ste to však pri všetkých možnostiach, ktoré editor ponúka, neprehnali, s prosbami o rady, tipy a triky sa môžete obrátiť na profesionálnu fotografku a lektorku kurzu Michaelu Demočkovú. Podľa nej je školenie určené všetkým nadšencom digitálnej fotografie, ktorí si chcú osvojiť tajomstvá pôsobivej grafickej úpravy a retuše fotografií. Čosi získajú aj profesionáli, pretože sa naučia, ako pracovať efektívne, a pritom rýchlo. Absolvovať ho môžu aj hobby fotografi, ktorí by radi posunuli svoje zábery na vyššiu úroveň.

Kurz prebieha každý februárový utorok vo Výmenníku Štítová. Trojhodinové stretnutia začínajú 2. februára o 17:00. Cena za 12 hodín je 81 eur, študenti majú 10% zľavu. Kontakt na prihlasovanie: kontakt@vlnkafoto.sk.

Renáta Zolnaiová

reklama_Zajtrajsie noviny2


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Naučte sa upravovať fotografie s Adobe Lightroom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems