Klábosenie o móde vo Výmenníku Važecká

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda | 25. 1. 2016

V redakcii začíname každý deň s ceruzkou. Načarbané slová na papieri pripomínajú úlohy, nápady a zaujímavé stretnutia. Po čaji s Ľudkou Žoldákovou vzniklo nutkanie spísať si všetkých košických návrhárov. A že je ich minimálne desať!

Interview s košickou umelkyňou Ľudkou Žoldákovou (LU:KA Fashion) bolo o Módnych kaviarniach. Nový projekt sa realizuje vo Výmenníku Važecká na sídlisku Nad jazerom. Je to jednoduchý formát, miesto, kde môžete prísť aj vy, porozprávať sa o móde, zistiť, čo sa tvorí v Košiciach a na Slovensku a dať si kávičku. Chlípanie povolené! Pohodlne, ako doma. Kaviarne sú podľa Ľudky neformálne, priateľské a netreba sa hanbiť v kladení otázok. A pýtať sa nebudete len tak hocikoho. „Na začiatok budeme pozývať košických návrhárov, lebo sme prišli na to, že mnohí o nich nevedia. Časom by to mali byť ľudia z celého Slovenska, neskôr aj šikovní a sofistikovaní módni blogeri. Rovnako by sme tie prednášky či rozhovory chceli viesť do konkrétnych tém, napríklad medzivojnová móda, punková a podobne,” plánuje éterická rusovláska.

Ale teraz už späť k úlohe načarbanej na papieri. Zuzana Háková, Jana Polak, Jana Berg, Jitka Klett, Ida Sándor, Lýdia Eckhardt, We are not sisters, KERE, Júlia Zelená, VYVA. Práca splnená. Či som na niekoho zabudla? Hosťami prvej kaviarne boli We are not sisters, pre ďalšie termíny klikajte na www.vymenniky.sk.

Gabriela Krestián Kuchárová
Foto: Natália Kamenská

abc (11)


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Klábosenie o móde vo Výmenníku Važecká

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems