Jazz Days vám predstaví slovenské talenty

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 25. 1. 2016

Čo si predstavíte, ak sa povie džez? Pravdepodobne rytmy bicích či trúbky, majstrovské umenie Louisa Armstronga a jeho saxofónu alebo afroamerickú komunitu na juhu USA. Dve slovenské speváčky vám ukážu trochu iný džez a možno zistíte, že v sebe môže skrývať aj pomalé a rozvláčne melódie. Sisa Feherová a Zuzana Mikulcová vystúpia v Kasárňach/Kulturparku 11. februára.

Prvý ročník festivalu Jazz Days prinesie do Košíc zvučné mená zo sveta džezu. Medzi nimi si svoje miesto našli aj nadané slovenské speváčky a ich kapely. Zuzana Mikulcová sa hudbe venuje od detstva. So svojím hudobným projektom Zuzana Mikulcová Band vydala na jar minulého roku album Slová, ktorý vyniesol na povrch tajomne poetické texty i energickú, no jemnú a nežnú hudbu. Zuzana sa môže pýšiť špecificky jedinečným hlasom a v jej tvorbe cítiť ľahkosť, prirodzenosť a nenútenosť. Každý tón má svoje miesto, piesňam nič nechýba, ani v nich nie je potrebné nič meniť. Vystačia si. Celkom ľahko si získajú fanúšikov a trochu ťažšie sa chytľavých melódií zbavíte.

Úplne odlišná je hudba Sisy Feherovej a jej skupiny Fehero Rocher. S džezom sa v nej mieša blues, je plná tajomstiev, vášne a napätia. Prejav speváčky v sebe nesie prvky groovu a jej silný, no jemný hlas je dopĺňaný rytmami piana, gitary a basy. Fehero Rocher je jednou zo štyroch formácií, v ktorých Sisa pôsobí a dosiaľ sa teší veľkému úspechu, ako doma, tak aj v zahraničí. Príďte si vychutnať hudbu dvoch talentovaných džezových zoskupení 11. februára o 19:30 v Kasárňach/Kulturparku. Lístky kúpite v infocentre Delta za 6 eur.

Klára Hrenykóová

O lístky na festival môžete súťažiť TU.

11707470_10153189264962256_3106499845493139347_n


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Jazz Days vám predstaví slovenské talenty
  1. […] Viac o festivale nájdete TU. […]

    Komentoval Hrajte o lístky na Jazz Days | Zajtrajšie noviny dňa 10.02.2016 o 13:19:59Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems