Ako sa Košice stali mestom športu

| Šport | 25. 1. 2016

Sme definitívne Európskym mestom športu 2016. Ako sa to stalo? Verzií je viacero, ale jedna hovorí, že zopár aktívnych a iniciatívnych Košičanov sa raz opýtalo: „Ako sa z hlavného mesta kultúry môže stať mesto športu?“ No a ako im poradil jeden známy atlét: „Bežte, Košice, bežte!“

A tak sme bežali. Mladí, starí, ženy aj deti, vo dne, v noci, v každom počasí a v každom ročnom období. Benefi čný VSE City Run, beh Farbám neujdeš, nočný Košice Night Run, Velvet Run pre ženy v pohybe a aj kráľ všetkých behov, Medzinárodný maratón mieru. Ten nezastavili ani prekážky počas malej dopravnej rekonštrukcie. S vypätím síl sme všetko zvládli a titul skutočne získali. Avšak bežíme ďalej, a už sviatok Troch kráľov privítal v uliciach stovky športovcov na novoročnom behu. Po príchode posledných súťažiacich do cieľa sa začal veľkolepý otvárací ceremoniál. Počasie bolo mierne pod nulou, a tak organizátori na úvod programu trefne zvolili ohnivú šou. Diváci v predných radoch teplo hneď po cítili a pre istotu niekoľko krokov ustúpili v snahe uchrániť svoje pokrývky hlavy. Po akrobatickom vystúpení s loptovými športovými pomôckami na tému A predsa sa točí vystúpili na pódium vzácni hostia. Vedúci komisie športu EÚ Yves Le Lostecque, generálny sekretár Združenia miest športu ACES Europe Hugo Alonso, generálny sekretár SOV Jozef Liba a primátor Košíc Richard Raši.

Hudobné vystúpenie košickej Superstar Lukáša Adamca vložilo veľké úsilie do snahy rozhýbať Hlavnú ulicu. Avšak to, čo nasledovalo, prekonalo všetky skromné očakávania. Úspech Košíc vzkriesil aj dávno stratenú rockovú legendu Freddieho Mercuryho, a tak sme si mohli zborovo zaspievať víťaznú športovú hymnu We are the champions. Nezabudlo sa ani na tých, ktorí počas Silvestrovskej noci zmeškali ohňostroj pre skorú únavu z večera. Niekoľkominútová farebná, svetelná a zvuková šou potešila košických mešťanov. Na záver tak meníme novoročné prianie a želáme si veľa športu a pohybu v novom roku.

Juraj Paľa
Foto: Nicol Urbanová

DSC_1325

Súčasťou programu bolo aj vystúpenie  Lukáša Adamca.

Súčasťou programu bolo aj vystúpenie Lukáša Adamca.


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako sa Košice stali mestom športu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems