Večer silnej elektroniky v Tabačke: Mouse on Mars aj Rangleklods mieria do Košíc

| Hudba, Pozvánky, Tlačové centrum | 7. 12. 2015

Patria k pionierom elektronickej hudby 90. rokov, no aktuálne znejú aj dnes. Nemecké duo Mouse on Mars sa dvoma koncertmi premiérovo predstaví na Slovensku a na košickom koncerte 10. decembra v Tabačke im bude sekundovať nemenej zaujímavý elektronický projekt – dánska dvojica Rangleklods. 

Hudba Mouse on Mars sa pohybuje od techna, cez výrazné elementy IDM až k hudobným experimentom. Je tanečná, no nepredvídateľná zároveň. Jan St Werner a Andi Tom majú na svojom konte rovných desať albumov a množstvo EP-čiek a rôznych spoluprác, napríklad so Stereolab alebo Markom E. Smithom z The Fall.

Ich tvorba oslovila aj Mikea Pattona z Faith No More, pod ktorého vydavateľstvom Ipecac vydávali, rovnako ako pod labelom ich krajanov Modeselektor. Práve vydavateľstvo Monkeytown vystihuje filozofiu Mouse on Mars asi najlepšie: “Mouse on Mars sú jednou z mála elektronických kapiel, ktorá prešla skúškou času. Stále sa inovuje a elektroniku preniesla do nových výšin s unikátnou kombináciou zvukov, roztrieštených melódií a vášnivou nenávisťou konformity.”

Naopak Rangleklods sú v porovnaní s Mouse on Mars na scéne len nováčikmi, no na Slovensku už hrať stihli. Pred dvoma rokmi uchvátili jednu zo scén festivalu Grape a rok 2015 priniesol vydanie ich druhého albumu Straitjacket. Ten potvrdil, že spolupráca Esbena Andersena s Pernille Smith-Sivertsen prináša mimoriadne inteligentnú klubovú hudbu s výraznými vokálmi a živou rytmikou. Rangleklods, ktorí pôvodne vznikli ako sólový projekt mužskej polovice skupiny, tak logicky nadväzujú na tradíciu dánskej elektroniky – od Trentemøllera cez Veto až k When Saints Go Machine.

Vstupenky na večer silnej elektroniky v Tabačke predáva sieť Ticketportal a stoja šesť eur, na bráne sa cena zvýši o tri eurá.

Viac info: www.tabacka.sk

FB: https://goo.gl/bKqnL7

Predpredaj: https://goo.gl/YbPqfz


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Večer silnej elektroniky v Tabačke: Mouse on Mars aj Rangleklods mieria do Košíc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems