Modernizácia električkových uzlov si vyžiadala, okrem iného, takmer 11 kilometrov nových koľajníc

| Mesto Košice | 14. 12. 2015

Celkovo až 160 stavebných objektov za 6 mesiacov musel zvládnuť v rámci stavby: KE, Modernizácia električkových uzlov z rozsahu MET v meste Košice hlavný zhotoviteľ stavebných prác – spoločnosť EUROVIA SK. Investorom projektu bolo Mesto Košice, projekt bol spolufinancovaný z Kohézneho fondu Európskej únie a štátneho rozpočtu.

„V Košiciach sme sa v uplynulých mesiacoch pustili do naozaj veľkého projektu. Električkové trate sa v našom meste nerekonštruovali desiatky rokov, a preto to bola pre nás všetkých naozaj veľká výzva,“ zdôraznil primátor mesta Košice Richard Raši. „Prijali sme ju, získali peniaze z EU a urobili veľký kus práce, výsledkom ktorej bude moderná a bezpečná električková doprava. Ďakujem spoločnosti EUROVIA SK za rekonštrukciu a modernizáciu siedmich električkových uzlov v Košiciach. Vážim si prístup spoločnosti nielen kvôli odvedenej práci, ale aj za to, že bola ohľaduplná voči chodcom, vodičom, skrátka všetkým obyvateľom a návštevníkom Košíc.“

V rámci stavby bolo na električkových uzloch vymenených 10 250 m koľajníc, zabudovaných viac ako 15 000 m² antivibračných rohoží, do koľajového lôžka bolo potrebných takmer 6 000 m³ kameniva a na trolejové vedenie sa spotrebovalo vyše 7 000 m káblov. Celková plocha, ktorá bola v rámci rekonštrukcie električkových uzlov vyasfaltovaná je viac ako 27 000 m². Súčasťou modernizácie bola i rekonštrukcia a modernizácia šiestich električkových a jedného autobusového nástupištia, vrátane označníkov a automatov.

Vybudovaním modernej električkovej trate sa zvýši komfort a plynulosť jazdy, pre odstránenie a zníženie negatívnych dopadov stavby na životné prostredie boli do projektu zapracované prvky, ktoré budú eliminovať vplyv stavby na životné prostredie ako napríklad antivibračné rohože či obloženia koľajníc.

Primátor mesta vyjadril spokojnosť s postupom prác zhotoviteľa ako aj kvalitou zrealizovaných prác. Navyše, zhotoviteľ diela prisľúbil, že nad rámec projektu opraví cesty a komunikácie poškodené pri výstavbe, hodnota týchto prác je v celkovom finančnom objeme 200 tisíc Eur.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Modernizácia električkových uzlov si vyžiadala, okrem iného, takmer 11 kilometrov nových koľajníc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems