Bola raz jedna láska

| Literatúra, Pozvánky | 10. 12. 2015

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na slávnostné uvedenie do života novej básnickej zbierky Valetnína Šefčíka, Bola raz jedna láska, ktoré bude prebiehať v rámci projektu Vianočná knižka sa otvára v pobočke LitPark na Kukučínovej 2, Košice dňa 11.12.2015 o 13.00 hod.

beseda_V.SefcikNová kniha Valetnína Šefčíka je knihou o láske. „Kniha o láske pre malých aj tých väčších, o ktorej sa v nej hovorí nahlas, ale aj tíško“, hovorí riaditeľka knižnice, Iveta Hurná. Zbierka obsahuje 40 básni plných nehy a rešpektu pred slovom. „Napísať básne na tému láska pre deti, bol veľmi odvážny a určite nie jednoduchý počin autora. Zvládol to však naozaj bravúrne a z jeho poézie cítiť hlboké poznanie detskej aj dospievajúcej duše.“ V zbierke nájdeme aj dôležitú báseň Rodina, rodina ako pevný hrad a „prístav pre srdiečka,“ poznamenáva Iveta Hurná. Prianím básnika je, nech sa slová z tejto knihy láskou stanú. „A čo viac si želať v tomto adventnom období“, dodáva riaditeľka knižnice. Ilustrátorom knihy je výtvarník Ľuboslav Paľo, držiteľ viacerých domácich aj medzinárodných ocenení, ktorý sa opäť ukázal ako talentovaný ilustrátor mnohých tvári a dotvára tak celkovú atmosféru láskavej knihy o láske.

Knihu si bude možné počas podujatia prednostne obstarať za zvýhodnenú, uvádzaciu cenu a deti zároveň môžu získať aj vzácny autogram od autora.

Knihu vydáva OZ Slniečkovo.

Valentín Šefčík:

“Bola raz jedna, jedna láska.
Nielenže bola,
stále tu je.
Kto ju raz stretne, ten ju spozná.
A každý sa raz zamiluje.”


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Bola raz jedna láska

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems