Zmeň svoj život na sídlisku. Hľadáme práve teba!

| K13 a VÝMENNÍKY | 16. 11. 2015

Chceš sa zviditeľniť? Ak máš talent, o ktorom nikto nevie, nosíš v hlave myšlienku alebo nápad, ale nemáš ich kde uskutočniť, si kreatívny a ochotný venovať voľný čas svojmu okoliu, výmenníky sú tu pre teba.

Sedem výmenníkov sa nachádza na sídlisku Furča, KVP, Nad jazerom, Terasa aj v Starom meste. Tieto priestory sú určené všetkým obyvateľom a záujemcom a môžu ich využívať podľa vlastných predstáv a potrieb. Až doteraz si v nich svoje stále zázemie našli začínajúci módni návrhári, záhradkári, tanečníci, profesionálni aj amatérski fotografi, aktívni seniori, tínedžeri, skejteri aj grafiťáci. Výmenníky sa stali základňou pre ochotnícke divadlá, komunitné skupiny aj rôznorodé záujmové kluby. Pravidelne sa v nich konajú prednášky, diskusie, prezentácie, workshopy, tvorivé dielne a výstavy na rôzne témy.

Pri príprave programu spolupracuje organizačný tím Výmenníkov s umelcami, odborníkmi, vedcami, neziskovými organizáciami a občianskymi združeniami, ale najmä s bežnými ľuďmi a susedmi zo sídlisk. Ambíciou projektu je podporiť rozvoj komunít a skupín, vznik nových umeleckých diel, ale najmä adresne pomáhať aktívnym ľuďom osobnostne a umelecky rásť. Naštartovať svoje okolie môžeš aj ty. Vo výmenníkoch teraz hľadajú nové tváre.

Viac sa dozvieš na www.vymenniky.sk a www.spots.sk, priamo od kultúrnych mediátorov jednotlivých výmenníkov alebo píš na facebookovú stránku Výmenníky/SPOTs. ‪#‎vymenniky‬ ‪#‎sidlisko‬ ‪#‎kosice‬ ‪#‎komunita.

Tím Výmenníkov


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zmeň svoj život na sídlisku. Hľadáme práve teba!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems