Seniori si mesiac úcty k starším pripomenuli športovou olympiádou

| Mesto Košice, Šport | 16. 11. 2015

Športová olympiáda seniorov Košice 2015 sa uskutočnila vo štvrtok 22. októbra na športoviskách Hotelovej akadémie na Južnej triede 10. Jej mottom sa stala podpora všestranných telovýchovných aktivít, ktoré v roku 2016 budú naplňovať myšlienku Košice Európske mesto športu, a tak trochu ísť aj príkladom pre mladších, pretože ani jeden zo seniorov účastníkov olympiády nedostal potvrdenie od lekára, že je oslobodený od telocviku. Len priestorové a organizačné limity obmedzovali účasť na 10 seniorov z jedeného klubu.

Pri otváracom ceremoniáli za prítomnosti primátora mesta Richarda Rašiho sa predstavilo 24 klubov seniorov a 235 súťažiacich. Povzbudivý príhovor primátora mesta adresovaný účastníkom bol ocenením, že aktivity seniorov v Košiciach sú príkladom aj pre ďalších obyvateľov mesta.

Keďže každý účastník si mohol vybrať maximálne z troch disciplín, súťažiaci si zašportovali viac ako 700 krát. Najväčší záujem sa prejavil v kope na bránu, kde zápolilo 57 seniorov a 49 žien, v hode granátom skúšalo presnosť zásahu 57 žien a 39 mužov, šípky zaujali 59 žien a 45 mužov, 27 žien a 16 mužov sa postavilo na štart v behu na 60 metrov. V petangu súťažilo 13 a v bowlingu 15 družstiev. Aj ďalšia štatistika je pre seniorov povzbudivá. Z 24 klubových tímov až 20 získalo umiestnenia na stupňoch pre najlepších. Rozhodovacie povinnosti na športoviskách si vzorne plnili študenti z Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach.

Nakoniec údaje ktoré nepotrebujú komentár. Vekový priemer účastníkov olympiády bol 67,4 roka a najstarší účastník mal 86 rokov. Najbližšie takéto masové podujatie čaká na seniorov vo februári na Zimnej olympiáde 2016. Motto olympiád: Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa, padlo v prípade našich košických seniorov na úrodnú pôdu.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

1 SenioriOlympiada26

2 SenioriOlympiada42

3 SenioriOlympiada54

4 SenioriOlympiada61


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Seniori si mesiac úcty k starším pripomenuli športovou olympiádou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems