O klube, čo spája

| K13 a VÝMENNÍKY | 2. 11. 2015

Na začiatku bola myšlienka občianskeho združenia Loďka nádeje pripraviť miesto, kde by sa deti zo sídlisk, detských domovov a krízových centier cítili ako doma. Keď Výmenník Važecká ponúkol Loďke nádeje svoje priestory, zrodil sa klub Štvorlístok. Stretávajú sa každý druhý štvrtok od 14:00 do 19:00 hod.

„Keď sme v septembri 2014 začínali, prišlo 6 detí. A teraz? Už sa nám stalo, že nás bolo 50,“ hovorí jeden zo zakladateľov Štvorlístka Tomáš Gargalík. So svojimi kolegami pre deti pravidelne pripravuje tvorivé dielne, súťaže, spoločenské hry či karaoke. Okrem toho klub Štvorlístok organizuje prímestské tábory a výlety. Medzi najčastejších návštevníkov patria školáci vo veku od 6 do 13 rokov. V blízkej budúcnosti klub pripravuje Mikulášske rozdávanie sladkostí na školách, v krízových centrách a detských domovoch a tiež premýšľa nad zorganizovaním spoločného výletu detí a ich rodičov do Tatier. To aby sa viac zblížili a netrávili čas iba s dobrovoľníkmi v Štvorlístku.

Štvorlístok je miestom aj pre dobrovoľníkov. Dnes ich má asi 20 a víta každého nového člena. Jedinou podmienkou je chuť a vzťah k deťom. „Naši dobrovoľníci to robia s láskou a nezištne. Často zostávajú dlhšie a s deťmi trávia veľa času. Je to pre nich oddych a zábava,“ hovorí Tomáš.

Klára Hrenykóová
Foto: Dávid Pačut

4listok


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: O klube, čo spája

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems