Košičania šport milujú, opäť sme spoločne prekonali rekord!

| Mesto Košice, Šport | 2. 11. 2015

Medzinárodná organizácia športu a kultúry ISCA v rámci Európskeho podujatia Move Week vyhlásila prostredníctvom národnej Asociácie celoštátnu súťaž miest v počte zapojených ľudí do Plaveckej štafety mesta.

Mesto Košice, ktoré sa zúčastňuje tohto podujatia od začiatku, nemohlo na výzvu nereagovať, zvlášť z dôvodu, že sme získali prestížny titul Košice – Európske mesto športu 2016 /EMŠ 2016/. Jednou z množstva akcií, ktoré sa pričinili o to, že občania Košíc si titul zaslúžili, je aj 24 hodinová Plavecká štafeta mesta. Hlavným organizátorom štafety bolo mesto Košice, spoluorganizátormi sa stali Mestská časť Staré mesto Košice, Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ Košice a Športové gymnázium SNP č. 104, oddiel plávania MAREA a ŠKP.

Podpornou aktivitou v piatok večer (16. 10.) bol aj 3-2-1 Triatlon, kde Mesto Košice postavilo dve družstvá. Vo VIP družstve absolvoval beh na 3 km primátor mesta Richard Raši, 2 km na bicykli odšliapala za družstvo viceprimátorka Renáta Lenártová a posledný úsek 100 m voľný spôsob odplával viceprimátor Martin Petruško. Po nich už prišli na rad žiaci materských, základných, stredných a vysokých škôl, ale aj bežní obyvatelia mesta.

Akcia prekonala všetky svoje maximá od roku 2007 až 2014. Padol aj rekord z roku 2014, keď sa do štafety zapojilo 1 655 obyvateľov. Celkový výsledok sa zastavil na čísle 1 825 občanov a zaplávali sme spolu 128 650 metrov. 899 ľudí odplávalo 100 metrový úsek, 624 absolvovalo 50 metrový úsek a 302 mladých plavcov 25 metrový úsek. Poďakovanie v mene vedenia mesta patrí nielen všetkým účastníkom štafety, ale aj celému organizačnému tímu a tiež mediálnym partnerom.

Síce nám neprialo počasie, už beh sa začal v daždi, ale naopak, pridalo to na atraktivite podujatia, o čom svedčili vysmiate tváre všetkých účastníkov. Výborná atmosféra vládla hlavne v nočných hodinách, keď sa starší aj mladší vybláznili v oboch bazénoch do sýtosti ako deti.

1 PlaveckaStafeta8

321Triatlon7

PlaveckaStafeta30

2 PlaveckaStafeta25

PlaveckaStafeta15


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košičania šport milujú, opäť sme spoločne prekonali rekord!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems