Ciné club pre milovníkov francúzskej kinematografie

| Film, Tlačové centrum | 23. 11. 2015

Na pôde Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach začínajú realizovať projekt zameraný na šírenie frankofónnych kultúr na Slovensku

Myšlienka sa zrodila na pôde Katedry anglistiky a amerikanistiky a francúzskej sekcie Katedry romanistiky a klasickej filológie FF UPJŠ, ktoré spoločne – v kooperácii s Veľvyslanectvom Francúzskej republiky na Slovensku a Francúzskym inštitútom – začínajú realizovať projekt zameraný na šírenie a popularizáciu frankofónnych kultúr na Slovensku.

„Jednou z prvých aktivít je platforma Ciné club, ktorej cieľom je organizovať pravidelné diskusné stretnutia spojené s verejným premietaním vybraných francúzskych filmov,“ uvádza prodekanka FF UPJŠ pre medzinárodné vzťahy Mgr. Renáta Panocová, PhD.

Prvé premietanie sa uskutoční 25. novembra 2015 o 17:30 v miestnosti AT1P1 v areáli FF UPJŠ na Petzvalovej 4 v Košiciach. Milovníci francúzskej kinematografie sa môžu tešiť na skvelú komédiu Casse-tête chinois (Čínsky hlavolam), ktorú v roku 2013 nakrútil režisér Cédric Klapisch. Premiérovú filmovú projekciu uvedie francúzsky lektor Michel Bourdier pôsobiaci na FF UPJŠ od septembra 2015.

„Naším zámerom je, aby sa tieto filmové premietania stali pre všetkých frankofilov – sympatizantov francúzštiny a frankofónnych kultúr – pravidelnou príležitosťou na príjemné stretnutia a následné neformálne diskusie,“ dodáva R. Panocová.

Pre tých, ktorí milujú francúzske filmy, ale francúzština je pre nich stále tvrdým orieškom, študenti tlmočníctva a prekladateľstva FF UPJŠ zabezpečili anglické titulky.


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ciné club pre milovníkov francúzskej kinematografie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems