Chuťovky z móla

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda, Reportáž | 29. 11. 2015

12. – 15. november • Kasárne/Kulturpark • Košice Fashion Week 2015

Black Cube a White Cube

Módna prehliadka Black Cube a White Cube ukázala pohodlný mestský štýl a oblečenie najmä na zimu. A zrejme omylom aj na leto, lebo na mólo zablúdil aj fešák v kraťasoch. Zamilovali sme si veľké bodky na rifliach a sveter s gombíkovým zapínaním na chrbte. Naše oči však nepotešila dlhá biela visačka, čo vykúkala spod čiernych priesvitných šiat. A dámy, tešte sa! Kabelka už nemusí ladiť. S topánkami, ani s opaskom, skrátka s ničím.

Jana Polak

Jana Polak sa „vyplietla“ a svoju šou otvorila bláznivými kúskami z látky a úpletu. Na modeloch pracovala spoločne s deťmi, ktorých hravý rukopis sme videli pri šantivej áčkovej sukni, dlhých štrikovaných šatách s veľkými dierami aj sukni vytvorenej z našich Zajtrajších novín! Hravú módu vystriedala geometria a spoločenské maxi šaty ešte stále nevieme dostať z hlavy. Nech žije čierno-biela v spojení módneho neónu.

Svoju kolekciu v piatok predviedla aj SOŠ Gemerská v Košiciach.

Svoju kolekciu v piatok predviedla aj SOŠ Gemerská v Košiciach.

Sportalm

Aj športová značka Sportalm nás zaujala farbami. Ale v jej prípade šlo o krikľavé odtiene kombinované s čiernou. Dobre sa pozeralo aj na pletené čiapky s poskakujúcimi brmbolcami z kožušiny.

Jitka Klett

Na Jitku Klett sa prišlo pozrieť toľko ľudí, že polovici sa neušli miesta na sedenie. Kolekcii Infinity a večerné šaty 2015/2016 vládli čierne aj farebné kožušinové štóly, čipka, potlač, koža a farebné kombinácie. Pozitívne pohľady si vyslúžila klasika, a to čierno-biela kombinácia na čipke, ale nás skôr zaujalo sekundovanie modrej a zelenej, ktoré z čiernej urobili neobyčajnú záležitosť. Všetko s heslom na počesť bratov Čechov: Nebojte sa farbených ponožiek v sandalkách a lodičkách. Záver prehliadky Jitky Klett patril extravagantným svadobným šatám v trikolóre. Tie by si dovolila len nevesta s krásnymi nohami, alebo žena excentrická, plná lásky k Československu.

V Kolekcii Jitky Klett vládli čierne aj farebné kožušinové štóly, čipka, potlač, koža a farebné kombinácie.

V kolekcii Jitky Klett vládli čierne aj farebné kožušinové štóly, čipka, potlač, koža a farebné kombinácie.

Svadobný salón Princess

Prehliadku svadobných a spoločenských šiat sme si pozreli s drinkom v ruke. V modeloch návrhárov ako Victoria Jane, Morin Lee a Ronald Joyce prevládali veľké tylové sukne, čipky a trblietavé korzety.Farebným spestrením prevažne bielej promenády boli štyria mladí tanečníci v oblekoch. Smrteľne vážne tváre modeliek sa vďaka „zamilovaným gentlemanom“ rozžiarili úsmevom. Na toto sme čakali!

Lukáš Otčenáš

Diela známeho kaderníka z východu uviedol komentátor slovami extravagantné, avantgardné a nenositeľné. Veď bodaj by. Účesy vysoké vyše 50 cm sa pokyvovali do rytmu mix-upu piesne z Pirátov Karibiku a ľudia híkali. Na konci prehliadky sa modelky s vlasovými kreáciami rozostavili na móle a nad seba vytasili čipkované dáždniky, z ktorých sa vysypali strieborné trblietky. Do tejto parády vkráčal Lukáš a o zlatý klinec Košice Fashion Week spojený so stending ovejšn bolo postarané.

Gabika, Lusi, Veron
Foto: KFW – Dominik Babušík

Záver svadobného dňa patril extravagantným účesom Lukáša Otčenáša.

Záver svadobného dňa patril extravagantným účesom Lukáša Otčenáša.


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Chuťovky z móla

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems