40 dni pěšky do Jeruzaléma – Cestovateľský stand-up comedy Ladislava Ziburu konečne v Košiciach

| Pozvánky, Tlačové centrum | 26. 11. 2015
Keď Ladislav Zibura vo februári pozval kamarátov na rozprávanie o svojej štyridsaťdňovej púti do Jeruzalema, prihlásilo sa mu ich 2 500. To rozpútalo jeho zbesilé turné po Českej republike, na ktorom predstavil úplne nový žáner – cestovateľský stand-up. V priebehu iba 3 mesiacov projekciu “40 dní pěšky do Jeruzaléma” navštívilo viac ako 8 000 ľudí. Cez prázdniny potom Zibura sadol k stolu a napísal o svojej púti knihu, ktorá vyjde v novembri. Nakladateľstvo Albatros ju zaradilo medzi najdôležitejšie tituly pre vianočný trh. Zibura sa teraz vracia na pódiá a vyráža tiež na turné po Slovensku. 1.12. ho košickí diváci majú možnosť vidieť v Kine Úsmev!

Keď sa 22 ročný študent žurnalistiky a ekonómie Ladislav Zibura vydal z tureckého Edirne na pešiu púť do Jeruzalema, netušil, čo ho čaká. Skúsenosti s púťou do Ríma a Jeruzalema ho naučili, že najlepšie je putovať bez mapy a byť odkázaný len na pomoc miestnych.”Človek nemôže spoznať krajinu lepšie, než keď ju prejde sám a pešo. Samota ho núti k tomu, aby sa bavil s miestnymi – a to je v prípade moslimského Turecka a prevažne židovského Izraela mimoriadne inšpiratívne,” vysvetľuje svoju motiváciu Zibura.

O svojej ceste ešte pol roka po návrate skoro nehovoril, avšak potom sa z neho vďaka projekciám a záujmu médií v priebehu pár mesiacov stala pútnická hviezda. Ľudia si mladého pútnika obľúbili pre jeho humor a nadhľad, s ktorým rozpráva o svojich omyloch, maléroch a neuveriteľných stretnutiach. Majitelia klubov a kín začali Ziburu označovať za fenomén – doteraz nikdy sa totiž nestalo, že by mladý cestovateľ vypredával sály pre stovky ľudí.

Len dva mesiace Ziburovi stačili na to, aby napísal 250 stránkovú knihu “40 dní pešo do Jeruzalema: o púti bez cukrovej vaty”, ktorá vyjšla 2. novembra. Nakladateľstvo Albatros ju zaradilo medzi päticu najdôležitejších titulov sezóny. “Kniha je založená predovšetkým na humoru, dobrodružstvo, absurdných situáciách, dobrých textoch a parádnych komiksoch. Najviac ma inšpiroval Kerouac a Toole,” približuje Zibura.
Košické Kino Úsmev ožije Ziburovými zážitkami na ceste do Jeruzaléma už 1.12. v utorok a odštartuje svoj tretí mesiac čiastočnej prevádzky. Za dva mesiace stihol tím Kina zaplniť sálu už niekoľko krát – počas oslavy dňa venovaného Návratu do budúcnosti, pri odovzdávaní ceny Oskara Čepana, či minulotýždňovej premiéry filmu EVA NOVÁ za účasti tvorcov. Od tohto zaujímavého formátu cestovateľskej stand-up comedy si Kino Úsmev sľubuje minimálne rovnaký úspech a veľkú divácku spokojnosť.
V rámci svojho slovenského turné budú mať možnosť vidieť diváci Ziburu okrem Košíc ešte v Žiline, Piešťanoch, Rimavskej Sobote, Trnave a Trenčíne.Cena vstupenky: 3 EUR

Rezervácie: info@kinousmev.sk
12208656_982736348451367_7603808245502985459_n

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 40 dni pěšky do Jeruzaléma – Cestovateľský stand-up comedy Ladislava Ziburu konečne v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems