Vínna galéria / POP UP WINE GALLERY

| Tlačové centrum | 1. 10. 2015

Krajská organizácia cestovného ruchu Košický kraj v spolupráci s vinotékou Villa Cassa a OZ Tokajské pivnice organizuje počas festivalu svetiel – Biela noc 2015 VÍNNU GALÉRIU/POP UP WINE GALLERY. Prinášame vám možnosť degustovať tradičné vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý.

V príjemnom priestore pivnice Barkóczyho paláca sa 3.10.2015, 9:00 – 02:00 hod, predstavia štyria vinári z Tokaja – Ondo a syn, Štefan Horník, Ladislav Tašani a Róbert Mazúr. „Minulý rok počas Bielej noci mala naša vínna galéria mimoriadny úspech, preto očakávame, že aj tento rok zažijeme nápor milovníkov kvalitných vín a dobrej hudby, pretože degustácia vína je sprevádzaná hudobnou produkciou v podobe kapely Wine Boyz,“ upresňuje výkonná riaditeľka KOCR Košický kraj JUDr. Lenka Vargová Jurková.

6a6765dd-da7d-4f64-bb73-6895f0205123

Zároveň vás v sobotu 3.10.2015 na nádvorí Barkóczyho paláca na Hlavnej 48 v Košiciach čaká svetelná inštalácia v podobe nasvietenej monumentálnej umeleckej omaľovánky s názvom Vyfarbi sa! „ Ide o antistresovú omaľovánku pre dospelých, ktorej autorka Mgr. Art Linda van Dalen – umelkyňa, arteterapeutka a zakladateľka centra CHAT – Centrum pre kreatívnu liečbu arteterapiou tvrdí, že každá strana monumentálnej omaľovánky je zážitkom z jej života,“ uvádza túto netradičnú aktivitu výkonná riaditeľka KOCR Košický kraj JUDr. Lenka Vargová Jurková.

Ak sa rozhodnete počas Bielej noci navštíviť ostrov kultúry – Barkóczyho palác, využite poslednú možnosť na prehliadku výstavy s názvom Vína z nášho regiónu, ktorá je inštalovaná v Regionálnom informačnom bode. V tento výnimočný deň bude Regionálny informačný bod pre verejnosť otvorený až do 23:00 hod.

Zlatý víkend bude pokračovať v nedeľu 4.10.2015. Počas 92. ročníka Medzinárodného maratónu mieru pripravil Regionálny informačný bod Hudobný maratón, v ktorom sa predstavia populárni Los Massakeros, ktorých poznáte z klubovej scény, ale aj z Gurmán festu a bratislavská new-age popová kapela King Shaolin, známa aj z MTV.

Hudobný maratón v RIB bude trvať od 9:00 do 13:00 a spestrí program MMM 2015. Ak ste zvedavý na konkrétne vystúpenie, kapely sa budú striedať – od 9:00 do 9:45 sa predstaví King Shaolin, od 10:00 do 10:45 Los Massakeros a obe zoskupenia si to zopakujú ešte od 11:00 do 12:00. Hudba bude znieť z pódia pred Regionálnym informačným bodom na Hlavnej 48 v Košiciach.

Počas Zlatého víkendu sme pre verejnosť pripravili naozaj pestrý program, ktorý ponúkne všetkým zúčastneným priestor pre príjemné a nezabudnuteľné zážitky.

www.kosiceregion.com
www.terraincongita.sk

Na stretnutie s vami sa teší tím Košice región turizmus.

TERRA INCOGNITA je samostatný program iniciovaný regionálnou samosprávou na podporu kultúry a rozvoja kultúrneho cestovného ruchu prostredníctvom vytvorenia trvalo udržateľnej ponuky destinácií, produktov a služieb. Hlavnou témou programu je kultúrne dedičstvo rozložené a zachované na 3 tematických cestách – železnej, gotickej a vínnej. Historický potenciál v jednotlivých obciach a mestách Košického kraja tak vytvoril línie jedinečných ciest, po ktorých môže návštevník putovať a spoznávať nielen historické témy jednotlivých ciest, ale aj zažiť jedinečnú atmosféru kultúrnych, športových a iných podujatí, ktoré na týchto cestách ponúkame.
Viac na www.terraincognita.sk.

V zmysle zákona o podpore cestovného ruchu vznikla v decembri 2012 Krajská organizácia cestovného ruchu Košický kraj. Jej súčasnými členmi sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu SPIŠ, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu, KOŠICE Turizmus a Slovenský raj.

Cieľom organizácie je robiť aktívny a efektívny marketing v spolupráci s našimi členmi a partnermi. Našou prvou úlohou bolo zhodnotiť potenciál destinácie – Košického kraja cez zvyšovanie kvality a komplexnosti poskytovaných služieb v turizme. Výsledkom tohto procesu by mala byť konkurenčná turistická ponuka, ktorá bude samozrejme reflektovať na záujem a potreby návštevníkov.
Jednoducho chceme, aby sa počet spokojných návštevníkov neustále zvyšoval.
Od januára 2015 sa program Terra Incognita realizuje pod gesciou KOCR KK.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vínna galéria / POP UP WINE GALLERY

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems