V Kasárňach/Kulturparku budeme opäť ochutnávať menšiny a komunity

| Tlačové centrum | 2. 10. 2015

Štvrtý ročník obľúbeného Polievkového festivalu ponúkne 10. októbra od 14:00 hod. svojim návštevníkom vyše 1 000 litrov rôznych polievok. Navaria ich zástupcovia menšín a komunít z Košíc. Okrem jedla sa odprezentujú aj svojským oblečením, výzdobou, nápojmi alebo hrami. Cieľom podujatia je poukázať na rôznorodosť metropoly východu, vyzvať jej obyvateľov k tolerancii a zbúrať predsudky.

 „Vstup do areálu je zadarmo. Návštevníci majú možnosť zakúpiť si konzumné v hodnote 3 €, ktoré pokryje päť ochutnávok. Každý dostane zároveň hlasovacie lístky, vďaka ktorým získa najlepšia polievka festivalu zlatú lyžicu. Kuchárov bude hodnotiť aj porota vedená šéfkuchárom DoubleTree by Hilton Jozefom Hromjakom,“ objasňuje Renáta Zolnaiová z komunikačného oddelenia festivalu.

Okrem ochutnávania polievok sa môžu návštevníci tešiť na tri skvelé kapely – Mango Molas o 14:30 hod., poľskú Krakow street band o 15:30 hod. a košickú stredoškolskú skupinu Pomaranč. Súčasťou programu je aj kuchárska šou Jozefa Hromjaka. Pre deti si Slovenská akadémia vied pripravila špeciálny Vedecký brloh na tému Mágia v kuchyni.

Polievkový festival je vyvrcholením trojdňového festivalu Rozmanitosť, ktorého súčasťou je aj drevársky workshop či diskusia Aj ja som Košičan so známym košickým sprievodcom Milanom Kolcunom. Podujatie organizuje tím projektu SPOTs z K13 – košických kultúrnych centier.

Podrobnosti o jednotlivých kuchárskych komunitách prinesieme v najbližších dňoch.

Plagát


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V Kasárňach/Kulturparku budeme opäť ochutnávať menšiny a komunity

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems