Svetlo sviečok vyzýva Košičanov na chvíľku sa zastaviť

| Ulička remesiel | 1. 10. 2015

Piaty ročník Rozžiarenej uličky, alebo Candle Night, pozýva všetkých návštevníkov i obyvateľov Košíc, aby si prišli na Hrnčiarsku ulicu posedieť pri svetle stoviek sviečok. V sobotu 3. októbra od 19:00 hod. sa historická Ulička remesiel premení na čarovné miesto, kde bude vyhrávať akustická hudba dievčenského dua Calla (Eva Hájková a Katarína Pončáková) a rozvoniavať grilovačka.

Obe strany ulice ozdobia sviečky, lampášiky vyrobené deťmi zo ZŠ Park Angelinum a svetlá v ručne zdobených fľašiach, zavesené na drevených vešiakových konštrukciách. V netradičnom čase otvoria prevádzky aj miestni remeselníci či vyzdobená Raňajkáreň Rozprávka so svojimi domácimi koláčmi. „Košičania sa môžu po Uličke remesiel poprechádzať v príjemnej atmosfére, sadnúť si k teplému čaju alebo navštíviť dielne remeselníkov a objaviť tak kúsok histórie. Minulý rok bola ulička preplnená, posnažíme sa, aby to bolo tento rok o čosi pokojnejšie,“ vysvetľuje Jana Kopernická z neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry.

Podujatie Candle night na Uličke remesiel je súčasťou projektu Prechádzky uličkou remesiel realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Košice región umenia a kultúry, n.o.
Foto: archív predchádzajúcich ročníkov podujati

Hnrčiarsku ulicu ozdobia stovky sviečok.

Hnrčiarsku ulicu ozdobia stovky sviečok.

IMG_4161

IMG_4131

Eva Hájková už tradične rozospieva Uličku svojím krištáľovo čistým hlasom.

Eva Hájková už tradične rozospieva Uličku svojím krištáľovo čistým hlasom.

Katarína Pončáková z dua Calla počas Candle Night opäť zahrá na gitare aj mandole.

Katarína Pončáková z dua Calla počas Candle Night opäť zahrá na gitare aj mandole.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Svetlo sviečok vyzýva Košičanov na chvíľku sa zastaviť

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems