Ruskí klasici aj francúzske riekanky pre najmenších

| Reportáž | 27. 10. 2015

Knižnicu pre mládež mesta Košice navštívil Roland Forrer, francúzsky novinár, ktorý zastupuje rôzne neziskové združenia a podporuje šírenie francúzskeho jazyka na školách a univerzitách nielen na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách bývalého socialistického bloku.

„Od roku 2014 nás pán Forrer navštívil už po štvrtýkrát a opäť neprišiel naprázdno. Priniesol nám ďalších 110 nádherných knižných titulov vo francúzskom a ruskom jazyku, ktoré obohatia cudzojazyčné oddelenia v našich pobočkách“, informuje o knižnom dare Iveta Hurná, riaditeľka knižnice. Ide o tituly rôznych žánrov. „Sú medzi nimi obrázkové knihy a riekanky pre najmenších čitateľov aj moderné a klasické romány či detektívky pre teenagerov . Všetko sú to nové knihy, mnohé z nich vyšli práve teraz, v októbri. “ Nechýba zastúpenie náučnej a fantasy literatúry. Ruskú literatúru reprezentuje výber beletrie pre deti a výber diel ruských klasikov. „Sú to skrátené diela Dostojevského, Beľajeva, Gončarova, Zoščenka, Kuprina, Tostoja, Čechova či Turgeneva, tie určite pomôžu študujúcej mládeži“, dodáva Iveta Hurná.

Knižné dary poskytlo belgické neziskové združenie Križovatka latinskej kultúry (Carrefour des Cultures Romanes) a jeho sesterská organizácie Domu európskych jazykov (Maison des Langues Européennes) s cieľom podpory výučby cudzích jazykov.

Eka

DSC_0929

DSC_0935

DSC_0932


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ruskí klasici aj francúzske riekanky pre najmenších

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems