Októbrovému programu v Tabačke sa oplatí povedať áno

| Nezávislé centrá, Pozvánky | 1. 10. 2015

Ako jeseň – pestrý a rôznorodý, taký je októbrový program v priestoroch bývalej tabakovej továrne.

Ochutnávka portských vín

Slovné spojenie „Na zdravie!“zaznie 6. októbra o 19:00 hod. v priestoroch Bistra Tabačka niekoľkokrát. Okrem koštovky portských vín sa gurmáni dozvedia aj čo-to o výrobe tohto portugalského moku. Chuťové poháriky návštevníkov okúsia okrem nápojov z dielne vinotéky Porto aj jedlo z kuchyne lokálneho bistra. Predpredajová cena: 13 €.

Superstar v sprievode komornej muziky

Na jednom zo svojich deviatich koncertov sa prvá slovenská superstar predstaví aj košickému publiku. Turné Katarína Koščová na šnúreponúkne unikátne zoskupenie umelcov a oživenie Katkiných pesničiek. Jej repertoár dostane v sprievode svetovo uznávaného harfistu Michala Matejčíka, klaviristu Dana Špinera a virtuózneho huslistu Stana Palúcha nový hudobný rozmer. Ten si vypočujete 7. októbra o 20:00 hod. Cena: 10 €/7 €.

Od džezu, folku, až k popu

Česká skupina Buty prešla od vzniku až po dnešok viacerými zmenami v obsadení aj štýle. Vďaka tomu zažije košické publikum trojhodinový koncert plný rozličných žánrov ich najväčších hitov. Vtipné a dômyselné texty, komorná, atmosférická a pozitívne naladená hudba – to všetko v jeden koncertný večer 8. októbra o 20:00 hod. Cena: 6 € predpredaj, 9 € na mieste. POZOR: Tabačka oznámila, že koncert Buty je kvôli zraneniu bubeníka zrušený.

Buty ponúkne 8. 10. v Tabačke trojhodinový koncert plný ich najväčších hitov.

Buty ponúkne 8. 10. v Tabačke trojhodinový koncert plný ich najväčších hitov. Foto: archív Buty

Sobota plná inšpirácií

Tak by sa v skratke dalo opísať dianie 4. ročníka TEDx Košice, na ktorom sa predstavia osobnosti z rôznych oblastí svojho pôsobenia. Rečníci vás 10. októbra od 8:00 hod. prevedú svetom kozmickej fyziky a mikroorganizmov, ktoré dýchajú baktérie. Medzi prednášajúcimi nájdete aj potulkára Milana Kolcuna či Michala Kalmana, čo šesťkrát obletel svet, no aj napriek tomu nie je cestovateľ. Ak chcete zažiť tohtoročný TEDx Košice s hlavou v oblakoch, zaregistrujte sa na www.tedxkosice.com. Štandardná vstupenka: 33 €.

Tanec, kde sa lovia ľudia

Lovecká sezóna neznamená premietanie známej rozprávky, ale ide o tanečné predstavenie s rovnomenným názvom. Milan Tomášik je autorom, samotným účinkujúcim a taktiež členom vychýreného tanečného zoskupenia Les SlovaKs. Nádych, výdych, znehybnenie, akcia, reakcia. To sú základné prvky tanca plného vypätia a humoru. Loveckú sezónu v podaní šiestich tanečníkov zažijete 14. októbra o 19:00 hod. Cena: 6 € dospelí, 4 € študenti.

Čisté Tvary a nové skladby

Jedna z najlepších kapiel domáceho alternatívneho žánru odštartuje svoje Čisté Tvary Tour 2015 pred košickým publikom 15. októbra o 21:00 hod. Koncert si zaslúži prívlastok výnimočný hneď z viacerých dôvodov. Zaznejú na ňom skladby z nového albumu a produkcie Oskara Rózsu, na ktorý fanúšikovia čakali dlhých sedem rokov. Hudobníci si v spolupráci s výtvarníkmi pre návštevníkov pripravili aj vizuálny zážitok. Predpredajová cena: 7 €.

Trh plný chutí

Organizátori ho pravidelne pripravujú s presvedčením, že podpora miestnych výrobcov dokáže hýbať mestskou kultúrou a pozitívne ovplyvňovať jej spoločnosť. Stánky plné chutných maškŕt, pekných vecí a sprievodný program, čo celú trhovú atmosféru ešte väčšmi posilňuje, zažijete 17. októbra od 10:00 hod.

Erik Oravec

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Októbrovému programu v Tabačke sa oplatí povedať áno

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.





Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems