Bezplatné b-boying tanečné kurzy od skúseného street dance choreografa

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 1. 10. 2015

Ak sú vám tanečné kreácie breakingu blízke, no nikdy ste nenabrali odvahu zapísať sa na tanečnú školu, zverte sa do rúk Martina Michalčíka. Zakladateľ skupiny Kamikadze Crew vás naučí základné tanečné prvky, ale aj zložitejšie štýly.  Bezplatné tanečné kurzy budú prebiehať každý piatok od 17:00 hod. na parkete vo Výmenníku Brigádnická.

„B-boying alebo breaking je pod laickým názvom na Slovensku známy ako break dance,“ vysvetľuje cudzí pojem Martin Michalčík. Na otázku, ako budú tanečné kurzy prebiehať, odpovedá: „Je jedno, či ste začiatočník, alebo pokročilý tanečník. Na začiatku sa účastníci rozdelia do týchto dvoch skupín a ku každej budeme pristupovať osobitne. Najnižšia veková hranica, s ktorou môžu záujemcovia s breakinom u nás začať, je päť-šesť rokov. Keďže sa dá v brejku veľmi ľahko zraniť, začiatočníci budú od úplných základov získavať skúsenosti a naberať silu. Na breaking treba ísť pomaly a postupne, pretože je oproti iným tanečným štýlom náročnejší. Na druhej strane však práve vďaka tomu tanečník vyčnieva z radu.“

Okrem Martina bude záujemcov hodinami tanca sprevádzať aj druhý lektor Erik. Ten v minulosti vyučoval b-boying v Nórsku. Na piatkové výuky sa netreba vopred nahlasovať. Jedinou ich podmienkou je vhodné oblečenie – tepláky, tričko a pevná obuv. Okrem pravidelných jamov pre brejkerov ponúkne výmenník program aj priaznivcom hip-hopu. Najbližšie workshopy v hip-hope sa uskutočnia 11. a 25. októbra. Nedeľné tanečné poobedia budú prebiehať vo Výmenníku Brigádnická každý druhý týždeň od 16:00 do 18:00 hod. Keďže je počet účastníkov limitovaný, svoju účasť vopred ohláste Martinovi Michalčíkovi na telefónnom čísle 0902 550 130.

Erik Oravec
Foto: archív SPOTs

IMG_99144 IMG_9987

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Bezplatné b-boying tanečné kurzy od skúseného street dance choreografa

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems