Vďaka susedskej burze dostanú veci nádej na nový život

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 9. 2015

Výmenník Štítová doposiaľ fungoval ako umelecky smerovaný priestor, kde sa organizovali workshopy, výstavy, vernisáže a ako miesto kontaktu začínajúcich umelcov s profesionálmi. September však priniesol zmenu v podobe komunitne smerovaných podujatí. Premeny a výmeny sú jednou z nich. Výmenná burza sa bude od 19. septembra konať každú tretiu sobotu.

 Nepotrebné, no stále funkčné veci má v domácnosti každý z nás. Výmenník sa raz mesačne premení na burzové miesto, aby „zbytočnosti” dostali nádej na nový život a aj naďalej našli svoje využitie. „Babičky tu môžu ponúknuť svoje nadbytočné zaváraninové zásoby, mamičky vymeniť nejaké oblečenie pre deti alebo mladé slečny svoje šaty,” približuje účel burzy Beáta Andrejková, kultúrna mediátorka Výmenníka Štítová. Popoludnie venované tejto udalosti bude sprevádzané popíjaním čaju pri hraní spoločenský hier a konverzáciami na akúkoľvek tému. Zvedavci sa dozvedia, čo všetko sa vo výmenníku plánuje, aké pravidelné podujatia sa tam konajú, kto ich vymýšľa, aj to, ako sa do jeho programu zapojiť.

Ak okrem stretávania nových ľudí rovnako radi spoznávate aj nové veci, zavítajte 19. septembra o 14:00 hod. na Štítovú. Nezabudnite si predtým prichystať vzácnosti alebo dobroty, ktoré ponúknete svojim susedom na výmenu.

Erik Oravec
Foto: archív SPOTs

2015-05-21 10.51.43

2015-05-21 11.05.07

2015-05-21 11.01.18

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vďaka susedskej burze dostanú veci nádej na nový život

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems