V Košiciach sa začína 45. Medzinárodný organový festival Ivana Sokola

| Hudba, Pozvánky | 20. 9. 2015

Sólista ŠfK Ivan Sokol založil pred 45 rokmi Medzinárodný organový festival. Tento rok v auguste sme si pripomenuli 10 rokov od jeho smrti a aktuálnym ročníkom si tiež pripomíname významné 330. výročie narodenia hudobného velikána, azda najvýznamnejšieho organistu J. S. Bacha.

Medzinárodný organový festival Ivana Sokolaotvorí umelec svetového renomé, maďarský organista, skladateľ a improvizátor László Fassang (17. 9.). Po ňom Košice navštívi talentovaný organista z Veľkej Británie Charles Andrews (21. 9.). Trojicu zahraničných hostí uzatvorí Holanďan Arjen Leistra (27. 9.). Jubilejný ročník Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola zavŕšia slovenskí interpreti Stanislav Šurin (30. 9.) a Imrich Szabó (4. 10.). Vďaka vynikajúcej spolupráci s organizátormi v mestách Sabinov, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Rožňava a Poprad sa očarujúci zvuk kráľovského nástroja rozozvučí aj tam.

Mariana Lechmanová

sokol

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V Košiciach sa začína 45. Medzinárodný organový festival Ivana Sokola

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems