Uvarte polievku a objavte, aké bohaté a pestré sú Košice

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 9. 2015

Medzi jesenné podujatia, ktoré by Košičania nemali vynechať, s istotou patrí Polievkový festival z dielne projektu SPOTs z K13. Jeho štvrtý ročník sa bude konať v sobotu 10. októbra v areáli Kasární/Kulturparku.

Polievkový festival umožňuje tunajším komunitám, menšinám a národnostiam, aby sa zviditeľnili a ukázali svoju jedinečnosť, kultúrnu a etnickú rôznorodosť. Stačí navariť tradičnú polievku, ktorá ich najviac vystihuje a priniesť ju ochutnať v jeden deň na jedno miesto.

Prečo práve polievka?

Polievka spája ľudí od počiatkov svojej existencie v rôznych kultúrach. Jej príprava nie je finančne náročná, ľahko sa pripravuje a o to ľahšie sa s ňou delí. Navyše, medzi Slovákmi je veľmi obľúbená.

Jednotlivé komunity sa budú snažiť zaujať chuťové bunky návštevníkov a porotcov v súťaži o zlatú varechu. Najchutnejšia polievka festivalu bude patrične ocenená. Okrem gurmánskeho pôžitku sú súčasťou festivalu aj sprievodné podujatia, čo zvýrazňujú jeho multikultúrnu atmosféru. Komunity a skupiny si môžu pripraviť aj ďalšie formy prezentácie. Minulé roky to boli tanečné ukážky a ochutnávky tradičných nápojov zastupujúcich krajín. Alternatív je mnoho, kreativite sa medze nekladú.

Možnosť stať sa súčasťou Polievkového festivalu a ukázať svoju kultúru, národnosť alebo etnikum má každý. Stačí, ak svoj minimálne dvojčlenný tím prihlásite do 25. septembra na festival@k13.sk.

Renáta Zolnaiová
Foto: Veronika Gilková, archív SPOTs  

Medzi účastníkmi Polievkáča boli aj deti prezentujúce vlastnú minoritu

Kuchárska show šéfkuchára Roberttoa Gerotta

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Uvarte polievku a objavte, aké bohaté a pestré sú Košice

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems