Tri výstavy pozývajú do rôznych kútov výtvarného umenia

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 7. 9. 2015

Klub 27

V maliarskom spracovaní prináša slovenská výtvarníčka Ildikó Pálová tému Klubu 27. Členmi sú umelci, ktorí ukončili život dobrovoľne, alebo pod vplyvom alkoholu, či drog vo veku 27 rokov. Autorka v tvorbe prináša portréty jedenástich umelcov, ako napríklad Amy Winehouse, Kurta Cobaina či Jimiho Hendrixa. Obrazy sú šokujúce, extrémne, nesú v sebe napätie s búrlivou pestrosťou farieb. Výstava potrvá v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo do 17. septembra.

Nová retrospektíva

Košický výtvarník Július Hegyesy (na fotografii) predstavuje spektrálny výber tvorby. Výrazné zastúpenie v jeho tvorbe má krajinomaľba, ale aj portréty a akty. V Hegyesyho kresbách uhlíkom, grafikách a maľbe je ukrytá filozofia a vzťah k svetu. Výstava Nová retrospektíva bude prebiehať v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo do 17. septembra.

Divoký západ – História Vroclavskej avantgardy

Vroclav sa stane v roku 2016 Európskym hlavným mestom kultúry. Pre bližšie spoznanie organizuje Múzeum súčasného umenia Vroclav vernisáž, ktorá sa uskutoční 6. októbra o 18:00 hod. v košickej Kusthalle. Návštevníci si môžu svojráznosť poľskej výstavy prezrieť do 15. novembra. Predstavuje príbeh od polovice šesťdesiatych rokov, keď umelci do mesta vniesli ducha slobody, nezávislosti i experimentu.

Martina Hadbavníková, K13

Julius Hegyesy_small

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tri výstavy pozývajú do rôznych kútov výtvarného umenia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems