Štyri hudobné putovania pre deti

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 20. 9. 2015

Od 16. septembra sa Kasárne/Kulturpark každú stredu od 16:30 do 18:30 hod. rozozvučia hudobnými príbehmi. Všetky deti sú pozvané na putovanie Dobšinského rozprávkami I a II, cestu okolo sveta a Rómske putovanie prostredníctvom workshopov Music KidLab.

„Malých návštevníkov čakajú rozprávania a čítania príbehov, do ktorých sa zapoja cez dotváranie zvukov chrastidiel, paličiek, dažďovej palice či triangla. Kombinujú spoznávanie a používanie etnických nástrojov s dejom, dotvárajú jeho kolorit a cez jednoduché rytmizovanie, spev a spoločné hranie sa pripájajú aj v skladbách medzi rozprávkami,“ opisujú organizátori. Počas putovania s Dobšinským deti zažijú aj predstavenie slovenských píšťaliek alebo hru na koncovku. Pri ceste okolo sveta prostredníctvom motívu putovania na lodi po kontinentoch spoznajú etno nástroje pochádzajúce z daného regiónu a naučia sa aj niečo o kultúre a miestnych zvyklostiach. A začiatkom októbra si vypočujú oprášený starobylý rómsky príbeh doplnený o jednoduché piesne. Na workshopy je možné prihlásiť sa mejlom na tatiana.kozejova@k13.sk.

Veronika Samková
Foto: archív K13

Music KidLab počas leta. Foto - archív K13

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Štyri hudobné putovania pre deti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems