Odštartoval školský rok 2015/2016

| Mesto Košice | 20. 9. 2015

Opraty pomaly preberá jeseň a tá so sebou prináša okrem príjemnejších teplôt i povinnosti. Tie školské si v Košiciach vyskúšajú tisícky motivovaných študentov. Nový školský rok je pre niektorých z nich nový, pre niektorých posledný a pre niektorých taký ako ostatné.

Mesto Košice je zriaďovateľom 34 základných škôl a v septembri do ich lavíc malo nastúpiť približne 2200 prváčikov. Malých školákov pri ich zoznamovaní so školskými lavicami sprevádzalo i vedenie mesta. Na Základnej škole na Považskej ulici si na svoje školské huncútstva zaspomínal viceprimátor Martin Petruško. Študentom zaželal veľa chuti do učenia, ale najmä veľa športových úspechov. Viceprimátor v príhovore spomenul, že ide o školu, ktorá sa venuje mladým hokejistom a aktívne spolupracuje s HC Košice.

Školský rok 2015/2016 v Základnej škole na Požiarnickej ulici č. 3 v Košiciach otvorila viceprimátorka mesta Renáta Lenártová. „Ďakujem všetkým pedagógom za trpezlivosť a mravčiu prácu, za ktorú im je odmenou vzdelanie našich detí. Prváčikom prajem veľa nových zážitkov a ešte viac nových vedomostí. Tým najstarším želám, aby bol pre nich posledný rok na ZŠ nezabudnuteľný aj vďaka zvládnutiu Testovania 9 a úspešné vykročenie na strednú školu. Pre Košice bude rok 2016 rokom športu a verím, že aj študenti môžu vďaka neustálemu rozvoju športu na školách prispieť svojimi výsledkami. Nech je školský rok 2015/2016 pre všetkých úspešný,” povedala viceprimátorka.

Motiváciou pre všetkých študentov môže byť výrazný úspech košických škôl v rámci celoslovenského hodnotenia inštitútu INEKO. V Košiciach máme vôbec najlepšiu základnú školu a gymnázium na Slovensku. Tieto úspechy sú dôkazom výrazného progresu východoslovenských škôl a odmenou pre študentov a pedagógov za ich úsilie.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

ZSPoziarnicka29

ZSPoziarnicka6

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Odštartoval školský rok 2015/2016

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems