Noc svetiel na detskej železnici bude v znamení ohňa a hudby

| Tlačové centrum | 25. 9. 2015

Detská železnica a Železničná spoločnosť Slovensko pripravili na sobotu 3. októbra noc plnú hudby, svetiel, iskier, pary a tanca. Nabitý program NOCI SVETIEL SO ŽELEZNIČNOU SPOLOČNOSŤOU SLOVENSKO začne o 19.00 h a potrvá do polnoci. Každú hodinu sa čermeľským údolím v Košiciach prevezie špeciálny nočný vlak.

Železničná Noc svetiel sa uskutoční po štvrtýkrát a počas svojej krátkej histórie si už našla tisícky priaznivcov. O dobrú náladu a mix hudby sa postará DJ, atmosféru spestrí svetelná a laserová show. Novinkou bude nočná klauniáda nielen pre deti. „Nezbedný, vynaliezavý, vtipný a veľmi šikovný klaun Aťo sa už nevie dočkať, kedy vyčarí úsmev na tvári dospelákom a deťom na detskej železničke,“ prezrádza Gabriela Selecká z divadla Tamariki z Banskej Bystrice. Stanicu Vpred tento rok obsadia divoké lesné víly zo skupiny Dagstyrr s ich ohňovým tancom. Jazdu vláčikom oživí aj „horiaci hrad“ pri trati.

Najväčšou atrakciou už tradične bude nočná jazda parnou lokomotívou a tanec iskier nad jej komínom, ktorý je možné vidieť len počas Noci svetiel. „Toto nevšedné divadlo je zaiste tým najčarovnejším predstavením, ktoré môže naša parná lokomotíva Katka ukázať iba raz za rok. Preto verím, že si Košičania nájdu cestu do Čermeľa aj počas Bielej noci,“ povedal riaditeľ detskej železnice Ľubomír Lehotský. Program na staničke Čermeľ začne o 19.00 h a potrvá až do polnoci. Vlaky za mimoriadne zvýhodnené cestovné budú odchádzať každú hodinu, v prípade veľkého počtu cestujúcich aj častejšie. Lístky bude možné zakúpiť na stanici v Čermeli.
Vďaka Dopravnému podniku mesta Košice sa budú môcť Košičania aj tentoraz bezplatne odviezť do Čermeľa priamo z Námestia maratónu mieru. Spred budovy Košického samosprávneho kraja bude kyvadlový autobus odchádzať každú hodinu o 18.45 h, 19.45 h, 20.45 h, 21.45 h, 22.45 h a 23.45 h.

Generálnym partnerom podujatia je najväčší železničný dopravca na Slovensku – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). „Noc svetiel na detskej železnici v Košiciach je jednou z aktivít, ktoré osobitým spôsobom propagujú železničnú dopravu na Slovensku. Železničná spoločnosť Slovensko podporuje tieto iniciatívy, lebo verí, že aj práve vďaka podobným nápadom bude rásť záujem o koľajovú dopravu, ktorá je stále najbezpečnejším a často aj najrýchlejším druhom dopravy,“ uviedla hovorkyňa ZSSK Jana Morháčová.

Návštevníkov zároveň upozorňujeme, že v nasledujúci deň, 4. októbra (nedeľa), nebude detská železnica premávať z dôvodu konania najväčšieho športového podujatia svetového významu – Medzinárodného maratónu mieru. Za pochopenie vopred ďakujeme a tešíme sa na ďalšie víkendové stretnutia. Vláčik premáva počas víkendov až do 2. novembra a aj na sv. Mikuláša 6. decembra.

NOC SVETIEL SO ŽELEZNIČNOU SPOLOČNOSŤOU SLOVENSKO v roku 2015 podporil Dopravný podnik mesta Košice, životná poisťovňa NN a mesto Košice.

Košická detská historická železnica je úzkorozchodnou železnicou, jedinou z pôvodných pionierskych železníc v celom bývalom Československu. Po rokoch stagnácie ju už piaty rok prevádzkuje občianske združenie Detská železnica Košice. Je jedinou svojho druhu, ktorá sa zachovala a funguje najmä vďaka nadšeniu dobrovoľníkov, finančnej podpory mesta Košice a významných partnerov železničky: ZSSK, U. S. Steel Košice, KIMEX, Wagon Slovakia, Karpatská nadácia, Koľajové a dopravné stavby, Košický samosprávny kraj, Karpatská nadácia, VSE Holding, Zastrova, Žeriavy Košice.

tanec s ohnom

tanec iskier z parnej lokomotivy

noc_svetiel2_2015_OK

noc svetiel 2014


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Noc svetiel na detskej železnici bude v znamení ohňa a hudby

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems