Malí plavci sa tešia z nového bazéna

| Mesto Košice | 20. 9. 2015

Primátor Richard Raši spoločne s viceprimátorkou Renátou Lenártovou a vedúcou oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Máriou Kavečanskou slávnostne otvorili zrekonštruovaný bazén na ZŠ Tomášiková 31. 

Začiatkom októbra v roku 2013 bol v Košiciach na výjazdovom rokovaní vlády prerokovaný a schválený materiál pod názvom Analýza sociálno-ekonomickej situácie mesta Košice a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti. Mesto Košice dostalo pre 21 škôl 1 384 500 eur. Peniaze boli určené na opravy budov, bazénov, nákup hudobných nástrojov a výstavbu športových ihrísk. Finančné prostriedky pomohli dvadsaťjeden školám v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice.

ZŠ Tomášikova dostala finančné prostriedky na rekonštrukciu budovy s bazénom vrátane príslušenstva slúžiaceho pre 10 ZŠ vo výške 113 000 eur. V súčasnosti máme v Košiciach 5 bazénov na základných školách (ZŠ Tomášikova, Družicová, Krosnianska 2, Trebišovská, Podjavorinskej). Všetky sú opravené, resp. zrekonštruované.

Vedenie mesta spoločne s predstaviteľmi školy absolvovali prehliadku zrekonštruovaných priestorov a spoločne sledovali výkony nadaných plavcov. Hostí na škole privítali hrou na gitare a previedli budovou školy, pričom nazreli i do niekoľkých tried. „Som nadšený, že sa našli financie na rekonštrukciu tohto bazéna. Pevne verím, že aj takýmto spôsobom dokážeme deti priviesť k pohybu a objaviť v nich športového ducha. Rok 2016 bude v Košiciach rokom športu a vedenie mesta bude podporovať športové aktivity i u detí, a preto budeme s radosťou sledovať úspechy a talenty, ktoré sa zrodia v tomto bazéne,” povedal primátor Richard Raši.

Vďaka finančným prostriedkom pridelených Úradom vlády sa zrekonštruoval i bazén na ZŠ Družicová, vymenili sa okná na ZŠ Belehradská a v súčasnosti sa realizuje aj výstavba in line ovalu s oplotením na ZŠ Bukovecká.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

BazenTomasikova19

BazenTomasikova17

BazenTomasikova15

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Malí plavci sa tešia z nového bazéna

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems